Erupcja superwulkanu grozi ogromną katastrofą. To o nim prorokował John Paul Jackson?

Reklama

Erupcja superwulkanu grozi ogromną katastrofą. To o nim prorokował John Paul Jackson?

wtorek, 17 grudzień 2013 18:47
Erupcja superwulkanu grozi ogromną katastrofą. To o nim prorokował John Paul Jackson? fot. thesleuthjournal.com

Niepokojące odkrycie naukowców w sprawie superwulkanu pod parkiem Yellowstone w USA.

Odkryli oni, że komora, w której znajduje się magma, jest 2,5 razy większa niż wcześniej przypuszczano. Rozciąga się na długości 90 km i szerokości około 40 km. Jej głębokość to od 2 do 15 kilometrów.

- Pracowaliśmy nad tym przez dłuższy czas i zawsze sądziliśmy, że ta komora jest większa, ale to odkrycie wprawiło nas w osłupienie - mówi prof. Bob Smith z Uniwersytetu Utah.

Gdyby superwulkan w Yellowstone wybuchł, konsekwencje byłyby katastrofalne.

Według badaczy, wulkan do tej pory wybuchł co najmniej trzykrotnie. Ostatnia jego erupcja (przed wieloma tysiącami lat) spowodowała, że popiół wulkaniczny rozprzestrzenił się na całą Amerykę i wpłynął na klimat ziemi.

Naukowcy nie są pewni, kiedy może dojść do kolejnego potężnego wybuchu. Podkreślają, że w rejonie superwulkanu może dochodzić do mniejszych erupcji oraz wycieków lawy. Raz na 100 lat może wystąpić również trzęsienie ziemi. Ostatnie miało miejsce w 1959 roku.

Wielki wybuch wulkanu na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych (czyli w rejonie superwulkanu w Yellowstone) przewiduje znany również w Polsce amerykański prorok John Paul Jackson. Według niego, erupcja spowoduje poważne problemy w USA. Chmura wulkaniczna pokryje nawet połowę terytorium tego kraju. Wystąpią także niezwykle silne huragany.

John Paul Jackson mówił o tym w programie "Na poddaszu", który zamieszczamy poniżej. Jego wypowiedź na temat wybuchu wulkanu znajdziesz w 15 minucie, 25 sekundzie nagrania.

Udostępnij

Źródło: bbc.co.uk, onet.pl

 

 

Please publish modules in offcanvas position.