Wydrukuj tę stronę

John Kerry o swoim powrocie do wiary

środa, 18 grudzień 2013 17:32
John Kerry John Kerry fot. theblaze.com

Stracił wiarę na wojnie w Wietnamie. Jak mówi, odzyskał ją, czytając Pismo Święte.

O swojej przemianie John Kerry mówił w wywiadzie dla ABC News, przeprowadzonym podczas jego wizyty właśnie w Wietnamie. Jego wypowiedź dotyczyła zagadnienia cierpienia.

- Jest pan katolikiem. Był pan na mszy tutaj w Ho Chi Minh. Wojna w Wietnamie zachwiała pana wiarę. Jak pan do niej wrócił?

- Dużo o tym myślałem. Doznałem czegoś w rodzaju objawienia. W listach św. Pawła i innych fragmentach Pisma Świętego jest mowa o cierpieniu i przeciwnościach. Ja zacząłem widzieć to tak, że Bóg nie podejmuje decyzji we wszystkim, co się dzieje. On tworzy raczej pewne pole, w którym to my jesteśmy odpowiedzialni za to, co ma miejsce - przedstawił swoje wnioski Kerry.

Przypomniał również słowa byłego prezydenta USA, Johna Kennedy'ego.

- Prezydent Kennedy powiedział, że tu na ziemi Boże dzieło musi być naszym dziełem. Myślę, że to dobre podsumowanie - stwierdził sekretarz stanu.

Kerry został zapytany również o to, czy rozmyśla o tym, że na wojnie zabijał ludzi.

- Tak czasami o tym myślę, ale nie grzęznę w tym. To taka moja decyzja. Stało się, co się stało. Byliśmy na wojnie, która się skończyła. Moje cele dotyczą przyszłości. Chcę, by to, co się stało, przyczyniło się dla dobra - odpowiedział.

Po powrocie z wojny w Wietnamie Kerry występował przeciwko działaniom wojennym.

Choć sekretarz stanu USA uznaje się dziś za katolika, uznaje "rodziny" homoseksualne. Zastrzeżenia co do jego wiary ma między innymi kardynał Raymond Burke stojący na czele Sygnatury Apostolskiej, najwyższego organu sądowniczego Kościoła katolickiego. Zaapelował on nieudzielanie Kerry'emu komunii ze względu na jego proaborcyjne poglądy.


Udostępnij


Opracowanie: ChristianNews.pl
Źródło: cnsnews.com, ABC News,

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.