Pastor megakościoła w USA: Barack Obama toruje drogę antychrystowi

Reklama

Pastor megakościoła w USA: Barack Obama toruje drogę antychrystowi

piątek, 10 styczeń 2014 18:33
Barack Obama Barack Obama fot. rawstory.com

Pastor Pierwszego Kościoła Baptystów w Dallas, Robert Jeffress, o Baracku Obamie jako preludium do antychrysta.

Jeffress przedstawia taką teorię w książce "Perfect Ending" (Doskonałe zakończenie). Pisze w niej, że nie wierzy, by to sam Obama był antychrystem, jednak sugeruje, że jego posunięcia torują antychrystowi drogę. Łączy choćby poparcie obecnego prezydenta USA dla małżeństw homoseksualnych z przyszłym nadejściem antychrysta.

"Po raz pierwszy w historii prezydent naszego kraju otwarcie zaproponował zmianę jednego z najbardziej fundamentalnych praw społeczeństwa mówiącego, że małżeństwo powinni zawierać mężczyzna i kobieta" - pisze Jeffress.

"Nie sugeruję, że to prezydent Obama jest antychrystem, ale fakt, że zaproponował taką zmianę w Bożym prawie i mimo to uzyskał reelekcję z wygodną przewagą, pokazuje, jak przyszły przywódca świata będzie mógł sprzeciwiać się Bożym prawom bez żadnych reperkusji" - zauważa pastor.

"Nie twierdzę, że prezydent jest złym człowiekiem, który stara się zniszczyć nasze społeczeństwo, ale Amerykanie sami oddają swoją wolność na rzecz czegoś, co przedstawiono im jako większe dobro. Przyszły dyktator świata przejmie władzę właśnie pod pozorem większego dobra dla świata" - zaznacza autor książki.

Robert JeffressJeffress zauważa ponadto, że zarówno w programie inwigilacji realizowanym przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego, jak i w reformie służby zdrowia zwanej "Obamacare" państwo coraz bardziej narusza wolność Amerykanów.

"Jak to możiwe, że ten przywódca jest w stanie uzurpować wolność wypowiedzi przy niewielkim oporze albo w ogóle bez sprzeciwu? (...) Ludzie będą musieli poddać swoje osobiste prawa na rzecz tak zwanego większego dobra" - twierdzi pastor megakościoła.

Według niego, chrześcijanie powinni bardziej uważnie studiować proroctwa.

"Ewangelista Billy Graham zauważył kiedyś, że najbardziej lekceważonym nauczaniem w Kościele jest obecnie temat drugiego przyjścia Jezusa Chrystusa" - przypomniał.

Pierwszy Kościół Baptystów w Dallas, którego Robert Jeffress jest pastorem, liczy 11 tys. członków.

Badanie przeprowadzone w kwietniu 2013 r. przez ośrodek Public Policy Polling wykazało, że 13 proc. Amerykanów wierzy, że to Barack Obama jest antychrystem.

Udostępnij

Źródło: Charisma News

Please publish modules in offcanvas position.