Wydrukuj tę stronę

Stany Zjednoczone: zanotowano najniższą liczbę aborcji od 1973 roku

wtorek, 04 luty 2014 17:44
Stany Zjednoczone: zanotowano najniższą liczbę aborcji od 1973 roku fot. ugleandoporlared.com

Tak małej liczby zabiegów przerywania ciąży nie było w USA od wielu lat.

Badanie Instytutu Guttmacher dotyczy roku 2011. Wtedy liczba aborcji spadła do 16,9 na tysiąc kobiet w wieku od 15 do 44 lat. W sumie było to 1,06 mln aborcji o 13 proc. mniej w porównaniu z 2008 rokiem (1,21 mln).

- Choć liczba aborcji spadła niemal we wszystkich stanach, nasze badanie nie wykazało, by stało się tak w wyniku nowych restrykcji aborcyjnych w poszczególnych stanach. Nie ma również powiązania takich danych ze zmniejszeniem się liczby usługodawców aborcyjnych - powiedziała Rachel Jones - główna autorka badania.

Wraz z liczbą aborcji zmniejszyła się liczba ciąży i urodzeń. Autorzy badania wskazują, że nastąpiła "poprawa" w dziedzinie stosowanych metod antykoncepcji. Wiele par nie decydowało się także na dziecko ze względu na kryzys gospodarczy w kraju.

Niestety, raport Instytutu Guttmacher wykazał również, że choć zmniejszyła się liczba aborcji chirurgicznych, zwiększył się odsetek tzw. aborcji farmakologicznych oznaczających wymuszenie poronienia we wczesnym etapie ciąży przez przyjęcie przez kobietę środka farmakologicznego.

Udostępnij

Źródło: Charisma News, rynekzdrowia.pl

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.