Wydrukuj tę stronę
Reklama

Spełnia się przepowiednia Sary Palin na temat Rosji i Ukrainy

środa, 05 marzec 2014 10:27
Sarah Palin Sarah Palin fot. Facebook

Choć republikanka Sarah Palin nie jest prorokinią, jej przepowiednia spełnia się.

W 2008 roku jako kandydatka na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych powiedziała, że jeśli Barack Obama (wówczas senator) zostanie prezydentem, to Rosja może dokonać inwazji na Ukrainę.

- Po tym jak rosyjska armia dokonała inwazji na Gruzję, reakcja senatora Obamy była niezdecydowana i obojętna moralnie. Taka reakcja tylko zachęciłaby putinowską Rosję, by w następnej kolejności dokonać inwazji na Ukrainę - brzmiały wówczas jej słowa.

Wtedy z jej przewidywań drwiono. Ówczesny wydawca magazynu "Foreign Policy", Blake Hountshell, napisał: "To jest skrajnie naciągany scenariusz. Biorąc pod uwagę, jak Rosja potrafiła zdestabilizować prozachodni rząd Ukrainy bez jednego wystrzału, nie rozumiem, dlaczego przemoc byłaby potrzebna, żeby rzucić Kijów na kolana".

Dziś słowa Palin z 2008 roku są jednak traktowane bardzo poważnie, po tym, jak rosyjskie wojska opanowały Krym. Nie jest też wykluczone, że wkroczą wkrótce na wschodnią Ukrainę.

"Nie jestem osobą, która podkreśla: "a nie mówiłam!", ale tak było w tym przypadku. Moje dokładne przewidywania zostały przecież wyśmiane jako "skrajnie naciągany scenariusz" przez "intelektualny" magazyn "Foreign Policy" - napisała na swojej stronie na Facebooku Palin.

Jej wpis polubiło już ponad 70 tys. osób, a udostępniło ponad 19 tysięcy.

Udostępnij

Źródło: Charisma News, Facebook

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.