Warszawa

0°C

  Bill Gates: wiara w Boga ma sens

  Bill Gates: wiara w Boga ma sens

  środa, 19 marzec 2014 19:09
  Bill Gates Bill Gates fot. hdwallshub.com

  Najbogatszy człowiek świata mówi o wierze.

  W wywiadzie dla magazynu "Rolling Stone" Bill Gates wyjawił, że jego rodzina uczęszcza do Kościoła katolickiego, a moralność oparta na religii stanowi inspirację dla jego pracy dobroczynnej. Podzielił się również swoimi osobistymi przemyśleniami na temat Boga i największych problemów, z jakimi zmaga się współczesny świat.

  - Myślę, że moralne systemy religii są super ważne. Wychowaliśmy nasze dzieci w religijny sposób. Chodzą do tego samego kościoła katolickiego, do którego chodzi Melinda (żona B. Gatesa - przyp. red.) i do którego uczęszczam ja. Poszczęściło mi się. Dlatego staram się zmniejszyć niesprawiedliwość na świecie. To jest swego rodzaju religijne przekonanie, a przynajmniej moralne - mówi Gates.

  Zapytany o to czy wierzy w Boga, odpowiedział: "Myślę, że wiara w Boga ma sens, ale nie wiem, którą decyzję w życiu podejmuje się z tego powodu inaczej".

  Gates przyznaje jednocześnie, że zgadza się z ludźmi takimi jak ateista Richard Dawkins co do tego, że "ludzkość odczuwa potrzebę mitów stworzenia".

  - Zanim naprawdę zaczęliśmy rozumieć choroby, pogodę i inne rzeczy, szukaliśmy dla nich fałszywych wytłumaczeń. Teraz nauka wypełniła część tej rzeczywistości, którą wypełniała religia, choć nie całą - uważa miliarder.

  - Jednak tajemnica i piękno świata są zdumiewające i nie istnieje żadne konkretne naukowe wytłumaczenie tego, jak to powstało - dodaje.

  Według magazynu "Forbes" z obecnego roku, założyciel koncernu Microsoft odzyskał miejsce na szczycie listy najbogatszych ludzi świata.

  Obecnie Bill Gates w dużym stopniu koncentruje się na działaniach charytatywnych. Już w roku 2000 razem z żoną żałożył fundację, która zajmuje się między innymi promowaniem rozwoju technologii mających na celu ratowanie życia w krajach rozwijających się, programów rolniczych, sanitarnych, edukacyjnych i finansowych dla ubogich.

  Według niego, w ciągu najbliższych 50 lat świat musi poczynić większe starania na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi, terroryzmem na dużą skalę i chorobami.

  Udostępnij

  Źródło: Rolling Stone, Christian Post

  Please publish modules in offcanvas position.