Nieoczekiwany zwrot ws. Mozilla Firefox po dymisji jej dyrektora za sprzeciw wobec małżeństw gejów

Reklama

Nieoczekiwany zwrot ws. Mozilla Firefox po dymisji jej dyrektora za sprzeciw wobec małżeństw gejów

niedziela, 06 kwiecień 2014 18:28
Brendan Eich Brendan Eich fot. CBN News

Jeżeli ktoś myślał, że na dymisji Brendana Eicha się skończy, to się mylił...

Przypomnijmy, że w związku z jego nominacją na stanowisko dyrektora generalnego Firefoxa, do bojkotu przeglądarki wezwał serwis randkowy OkCupid.com. Negatywnie zareagowała na nią część branży komputerowej, a nawet pracownicy Mozilli.

Wszystko z powodu tego, że w 2008 roku programista przekazał tysiąc dolarów na rzecz tzw. Propozycji 8, która zakazywała małżeństw jednopłciowych w Kalifornii.

Będący pod wielką presją Eich podał się do dymisji.

Teraz jednak Mozillę czeka prawdopodobnie kolejny bojkot, ale tym razem ze strony środowiska konserwatywnego. W ramach poparcia dla Eicha, do rezygnacji z popularnej przeglądarki wezwała operująca milionami dolarów Narodowa Organizacja na rzecz Małżeństwa (NOM).

- Kiedy Brendan Eich przekazał skromne fundusze na rzecz Propozycji 8, Barack Obama wygrał wybory jako kandydat, który twierdził, że wierzy, iż małżeństwo jest związkiem pomiędzy jednym mężczyzną i jedną kobietą - mówi szef NOM - Brian Brown.

- Teraz Eich stał się celem zjadliwego ataku ze strony aktywistów gejowskich, którzy zmusili go do ustąpienia z firmy, w której zarządzaniu pomagał przez lata - dodał.

Narodowa Organizacja na rzecz Małżeństwa wzywa zwolenników tradycyjnego małżeństwa, by usunęli Mozillę Firefox ze swoich komputerów.

Sam Eich podkreśla, że zrezygnował dla dobra przeglądarki i jej dalszego rozwoju. Mozilla Firefox oświadczyła z kolei, że wierzy zarówno w równość, jak i w wolność słowa, jednak "zrozumienie tego, jak bronić obu tych rzeczy może być trudne".

Udostępnij


Źródło: CBN News

Please publish modules in offcanvas position.