Warszawa

2°C

  Lepiej zawrzeć małżeństwo wcześniej czy później? Jest opinia

  Lepiej zawrzeć małżeństwo wcześniej czy później? Jest opinia

  niedziela, 24 sierpień 2014 17:48
  Lepiej zawrzeć małżeństwo wcześniej czy później? Jest opinia fot. visitsanjuans.com

  To pytanie zapewne niejednemu przeszło przez głowę...

  Andrew Walker z Komisji Etyki i Wolności Religijnej Konwencji Południowych Baptystów w USA, a także Jon Akin, pastor kościoła Fairview Church w mieście Lebanon w stanie Tennessee, przygotowali artykuł poświęcony tej sprawie dla grupy medialnej Baptist Press.

  Choć nie opowiadają się za konkretnym wiekiem dla założenia rodziny i biorą pod uwagę różne życiowe sytuacje, to wyrażają opinię, że młodzi ludzie powinni starać się wstąpić w związek małżeński wcześniej niż później.

  "Powinni wystąpić przeciwko normie kulturowej, która wydłuża wiek dojrzewania na nieokreślony czas i osiągnąć dojrzałość szybciej, żeby byli gotowi na małżeństwo wcześniej niż średnia narodowa" - stwierdzili Walker i Akin.

  Przypomnieli, że małżeństwo zostało stworzone przez Boga i stanowi fundament dla życia. Według nich, takim darem może być także życie w pojedynkę. Dotyczy to jednak osób, które potrafią żyć same i jednocześnie praktykować wstrzemięźliwość.

  Walker i Akin podkreślają, że Biblia potępia seks przedmałżeński jako grzeszny i łamiący Boży plan dla seksu, który został zaplanowany jako element przymierza pomiędzy mężczyzną i kobietą.

  Za "niepraktyczne i niepomocne" uznają w związku z tym "zachęcanie młodych mężczyzn i kobiet, którzy osiągają zdolność seksualną w wieku 12-13 lat, żeby czekali na przykład 15 lat na małżeństwo i pozostawali w czystości."

  Jednocześnie są zdania, każda para musi, opierając się na mądrości i rozeznaniu, rozważyć czy jest gotowa na małżeństwo.

  Artykuł Walkera i Akina został opublikowany w czasie, gdy Amerykanie masowo albo w ogóle nie zawierają małżeństw albo czekają, żeby je zawrzeć.

  Przykładowo w 2010 r. spośród Amerykanów w wieku od 18 do 29 lat w związku małżeńskim było zaledwie 20 procent. W 1960 ten odsetek wynosił 59 procent.

  Zdaniem Wendy D. Manning z Narodowego Centrum Badań dla Rodziny i Małżeństwa (NCFMR), jednym z powodów jest to, że wymagania ekonomiczne dla małżeństwa są wysokie i pary czekają aż uporządkują swoją sferę finansową.

  Drugą przyczyną jest, według niej, obawa przed rozwodem - pary czekają dłużej, by się upewnić, że podejmują właściwą decyzję odnośnie swojego partnera.

  Po trzecie, pary często żyją ze sobą przed ślubem i w ten sposób czekają...

  Więcej na ten temat w dziale "Artykuły Powiązane" poniżej.

  Udostępnij
   

  Źródło: Christian Post

   

   

  Please publish modules in offcanvas position.