Wydrukuj tę stronę
Reklama

USA: sędziowie rezygnują ze stanowisk, bo nie chcą przyczynić się do homoseksualnych ślubów

piątek, 24 październik 2014 08:10
USA: sędziowie rezygnują ze stanowisk, bo nie chcą przyczynić się do homoseksualnych ślubów fot. abc11.com

Sędzia Gilbert Breedlove jest jednym z sędziów, którzy uznali, że nowe prawo akceptujące małżeństwa jednopłciowe nie pozostawia mu wyboru.

Breedlove zrezygnował ze stanowiska, ponieważ nie chciał sprzeniewierzyć się swojej chrześcijańskiej wierze i brać udział w ceremoniach ślubnych osób tej samej płci. Zostały one niedawno dopuszczone przez prawo stanu Karolina Północna, gdzie pracował. W USA do zawarcia małżeństwa potrzebny jest sędzia lub inny urzędnik sądowy.

57-letni Gilbert Breedlove jest także duchownym i wierzy, że małżeństwo to związek zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzny i kobiety, a nie dwóch mężczyzn czy dwóch kobiet.

- Rezygnacja była w tej sytuacji jedyną opcją. Wydano nam polecenie, by prowadzić ceremonie ślubne par tej samej płci, a ja nie mogę tego robić ze względu na moje przekonania religijne - mówi.

Polecenie władz precyzuje, że osobom, które odmówią udzielania ślubów parom homoseksualnym, będzie groziło zawieszenie lub zwolnienie. Rozporządzenie wydano po tym, jak takiej odmowy udzielił sędzia Gary Littleton z miasta Elizabeth City.

Gilbert Breedlove pracował jako sędzia przez 24 lata.

- Już kiedy zaczynałem, byłem chrześcijaninem. Wtedy prawo nie wymagało ode mnie prowadzenia czegoś, co było sprzeczne z moimi religijnymi przekonaniami. Teraz te wymagania się zmieniły - podkreśla.

Choć Breedlove pracuje jako pastor, to praca sędziego zapewniała mu większość dochodów.

Mimo zmiany swojej sytuacji, twierdzi, że nie martwi się o swoją finansową przyszłość, ponieważ zaufał Bogu.

- To jest jedna z rzeczy, jakie wiążą się z byciem chrześcijaninem. Możesz służyć Panu, a On cię zaopatrzy - podkreśla.

Breedlove pomógł między innymi w przetłumaczeniu Biblii na język Czoktawów (plemienia Indian).

- Cała Biblia od początku do końca mówi, że małżeństwo jest dla mężczyzny i żony. Jakakolwiek inna seksualna aktywność jest określana jako wszeteczeństwo - zaznacza.

Breedlove nie jest jedynym sędzią w Karolinie Północnej, który zrezygnował. Jest też przekonany, że będą następni.

Sędzia John Kallam Jr. z hrabstwa Rockingham podjął taką samą decyzję co Breedlove w ubiegłym tygodniu. Uzasadnił to tym, że pozwolenie na małżeństwa gejowskie "profanuje świętą instytucję ustanowioną przez Boga".

- Kiedy składałem przysięgę, obejmując to stanowisko, wiedziałem, że będę prowadzić śluby. Tak też czyniłem. Nie składałem jednak przysięgi ze zrozumieniem, że będzie się ode mnie wymagać udzielania ślubów parom osób tej samej płci - podkreślił Kallam Jr.

Chris Sgro, dyrektor progejowskiej organizacji Równość w Karolinie Północnej (ENC) oświadczył, że nie chce ona, by sędziowie rezygnowali. Powinni jednak wykonywać swoje obowiązki.

- Jeżeli masz pracę, stanowisko, które służy społeczeństwu, to musisz wykonywać związane z tym obowiązki. Setki ludzi zawierają małżeństwa w całym stanie bez żadnych problemów - podkreślił.

W stanie Karolina Północna wydano już ponad 600 dokumentów legalizujących małżeństwa homoseksualne.

Czytaj także: Ci państwo mogą trafić do więzienia, bo odmówili homoseksualistom

Udostępnij
 

Źródło: Christian Post, abc11.com, CBN News, usmarriagelaws.com

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.