USA: lesbijska burmistrz Houston ugięła się w sprawie nękania pastorów

Reklama

USA: lesbijska burmistrz Houston ugięła się w sprawie nękania pastorów

czwartek, 30 październik 2014 13:54
Annise Parker Annise Parker fot. caffeinatedthoughts.com

Burmistrz Houston, lesbijka Annise Parker, chciała zamknąć usta pastorom, ale okazało się, że to nie takie proste.

Jak informowaliśmy, władze miasta zażądały od pięciu duchownych treści ich kazań dotyczących homoseksualizmu, tożsamości płciowej, pani burmistrz i przyjętego przez władze Rozporządzenia ds. Równych Praw (ERO).

Jego przeciwnicy twierdzą, że będzie ono miało kilka skutków ubocznych. Zezwoli na przykład mężczyznom na korzystanie z toalet kobiet i vice versa. Jego przeciwnicy złożyli petycję podpisaną przez 50 tys. osób w celu rozpisania referendum. Miasto odrzuciło ją jednak, powołując się na rzekome nieprawidłowości.

Gdy przeciwnicy rozporządzenia złożyli w tej sprawie pozew, prawnicy władz odpowiedzieli właśnie poprzez wydanie nakazu pastorom będącym częścią koalicji około 400 kościołów z Houston, które wystąpiły przeciwko kontrowersyjnemu aktowi prawnemu.

W kraju zawrzało. Władze Houston oskarżono o tłumienie wolności słowa, łamanie demokratycznych praw. W ratuszu rozdzwoniły się telefony, napłynęła ogromna liczba listów i e-maili, a także setki egzemplarzy Biblii i różnych kazań.

To najwyraźniej wystraszyło panią burmistrz i jej współpracowników.

- Po przemyśleniu i dyskusji zwracam się do departamentu prawnego miasta, by wycofał wezwania skierowane do pięciu pastorów z Houston - oświadczyła Annise Parker.

Nadal zamierza ona jednak bronić Rozporządzenia ds. Równych Praw.

- Obrona Rozporządzenia ds. Równych Praw przed jego uchyleniem jest dla mnie niezwykle ważna. To dla mnie niesamowicie istotne, by każdy mieszkaniec Houston wiedział, że jego życie się liczy, jest chronione i uznawane - oświadczyła.

Środowiska konserwatywne w USA zdają sobie sprawę, że walka toczy się nie tylko o "równe prawa", ale o sprawy związane z zachowaniami seksualnymi i wolnością religijną.

Udostępnij

Źródło: Charisma News

Please publish modules in offcanvas position.