Wydrukuj tę stronę

Szef koncernu Apple: jestem gejem. To jeden z najwspanialszych darów od Boga

piątek, 31 październik 2014 18:53
Tim Cook Tim Cook fot. securityaffairs.co

Tim Cook, szef komputerowego giganta Apple, oświadczył, że jest homoseksualistą.

"Jestem dumny z bycia gejem i uważam to za jeden z najwspanialszych darów Boga dla mnie" - napisał w magazynie "Bloomberg Businessweek".

Cook wcześniej publicznie nie mówił o swojej seksualności, choć wielu jego kolegów z branży wiedziało o jego skłonnościach.

"Mam szczęście, że pracuję w firmie, która kocha kreatywność i innowację i wie, że może rozwijać się tylko akceptując różnice pomiędzy ludźmi. Nie każdy ma takie szczęście" - pisze szef Apple'a.

Według niego, bycie gejem dało mu "głębsze zrozumienie tego, co znaczy być w mniejszości", uczyniło go "bardziej empatycznym", co miało "ubogacić" jego życie. Jak twierdzi, dało mu to też "pewność, by być sobą, iść swoją ścieżką i wznieść się ponad przeciwności i bigoterię".

W swoim tekście Tim Cook stawia homoseksualistów w pozycji grupy dyskryminowanej. Jednocześnie zaznacza, że nie uważa samego siebie za aktywistę, choć ma nadzieję, że jego "coming out" natchnie  innych.

Cook podkreśla też, że jego firma "od dawna broni braw człowieka i równości dla wszystkich" i będzie robić to nadal.

Szef Apple'a ogłosił swój "coming out" w czasie, gdy decyzjami sądów małżeństwa jednopłciowe stały się legalne już w większości amerykańskich stanów, a przeciwko firmom, które odmawiają świadczenia usług podczas homoseksualnych ceremonii ślubnych, składane są pozwy.

Wydaje się też, że nie wiadomo o którym bogu mówi Cook. Raczej nie jest to Bóg Biblii, która na temat homoseksualizmu mówi:

List do Rzymian 1,26-27: 

"Kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie." 

Księga Kapłańska 20,13: 

"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli." 

1 List do Koryntian 6,9-10: 

"Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego."

Ewangelia Mateusza 4,17:

"Odtąd począł Jezus kazać i mówić: Upamiętajcie się, przybliżyło się bowiem Królestwo Niebios."

Udostępnij

Źródło: Bloomberg Businessweek, Pismo Święte

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.