Wydrukuj tę stronę
Reklama

Prominentny gejowski aktywista, sponsor kampanii Obamy aresztowany. Poważne zarzuty

niedziela, 23 listopad 2014 17:29
Terrance Bean Terrance Bean fot. Life News

Na tym zdjęciu z Barackiem Obamą. Nic dziwnego. Terry Bean gorliwie wspierał jego kampanię. Teraz został aresztowany.

Zatrzymano go w jego domu w Portland w stanie Oregon. Bean został oskarżony o seksualne wykorzystanie wspólnie z partnerem 15-letniego chłopca. Do tego zdarzenia miało dojść w jednym z hoteli w 2013 roku. Aresztowany został także wspomniany były już partner Beana - Kiah Loy Lawson. Jemu również postawiono zarzuty.

Według doniesień portalu oregonlive.com, Bean został zwolniony za kaucją. Jego adwokat odrzuca zarzuty.

66-letni Terry Bean jest prominentną postacią w społeczności gejowskich aktywistów. Pomógł w zorganizowaniu kilku kampanii i funduszy wspierających walkę o prawa osób LGBT.

Portal LifeNews.com podaje, że miał on wspierać także aborcję i lobbować w amerykańskim Kongresie na rzecz wstrzymania środków na nauki o wstrzemięźliwości seksualnej.

Gromadził i przekazywał również fundusze na rzecz kandydatów Partii Demokratycznej na prezydenta, w tym Baracka Obamy. Na jego kampanię przed wyborami w 2012 roku zebrał ponad pół miliona dolarów.

Jak wiadomo, sam Barack Obama popiera legalizację małżeństw homoseksualnych. Niejednokrotnie wyrażał także poparcie dla proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood.

Udostępnij

Źródło: Daily Mail, LifeNews

 

Reklama