Wydrukuj tę stronę
Reklama

Nietypowe selfie pomysłem katolickiej diecezji na przyciągnięcie wiernych (ZOBACZ FOTO)

poniedziałek, 15 grudzień 2014 18:39
kościół katolicki kościół katolicki fot. patheos.com

Ta katolicka diecezja stara się zachęcić do siebie ludzi, zwłaszcza młodych, w nietypowy sposób.

Chodzi o tych, którzy odeszli z kościoła albo po prostu szukają miejsca, które mogliby nazwać swoim duchowym domem. Diecezja na nowojorskim Brooklynie liczy, że przyjdą oni do jej świątyń już na zbliżającą się wielkimi krokami bożonarodzeniową mszę.

selfie diecezji brooklińskiejWśród pomysłów na ich przyciągnięcie jest... selfie z Jezusem w tle. To jedna z 11 różnych reklam.

"Nowy Jork to ekscytujące miejsce do życia. Jednak dla niektórych może być to także miejsce samotne. Rozpoczęliśmy tę kampanię, by przypomnieć naszym bliźnim, że nie są sami, że jesteśmy rodziną" - oświadczył ks. Kieran Harrington z diecezji brooklińskiej.

Z kolei nowojorski biskup Nicholas DiMarzio stwierdził, że ta reklama stanowi kreatywną odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka, by kościół był miejscem miłosierdzia i nadziei, w którym "każdy jest przyjmowany, kochany i otrzymuje przebaczenie".

Reklama z selfie nie przypadła za to do gustu Peterowi Sagalowi z radia NPR (National Public Radio).

- Zaraz, zaraz. Przestańcie. Kościół katolicki głosi, że Jezus jest zawsze z nami. Właściwie to jest tuż za tobą. Dla początkujących - dlaczego Jezus nie zaproponował, żeby samemu zrobił sobie zdjęcie - kpił prowadzący.

Niewybredne żarty Sagala skrytykował na antenie telewizji Fox News znany w USA baptystyczny pastor Robert Jeffress.

Później dyrektor NPR, Jarl Mohn, przyznał, że choć głównym celem programu, w którym zabrzmiały kpiny, jest rozśmieszanie słuchaczy, "tym razem się to nie powiodło".

Kontrowersje nie powstrzymały diecezji w jej wysiłkach. Drukuje ona swoje ogłoszenia, a także czyni z nich inspirację dla 30-sekundowych przesłań radiowych.

Kościoły katolickie w Nowym Jorku przeżywają ostatnio trudny okres. W ubiegłym roku tylko 12 proc. z jej 2,8 mln członków regularnie uczęszczało na msze.

Poniżej galeria reklam diecezji brooklińskiej.

Udostępnij

 

telefon.pngrodzina.pngselfie.pnglista.pngparty.pngznak.png

Źrodło: Christian Post, Huffington Post


Reklama

 


AdmirorGallery 4.5.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.