Wydrukuj tę stronę

Jeżeli nie znasz Jezusa, to... - te słowa usłyszeli Dalajlama i Barack Obama (WIDEO)

niedziela, 08 luty 2015 17:57
Dalajlama i Barack Obama Dalajlama i Barack Obama fot. Huffington Post

Zapraszany jako autorytet na konferencje na całym świecie Dalajlama i Barack Obama zostali skonfrontowani z prawdą.

Darrell Waltrip, trzykrotny triumfator serii wyścigowej NASCAR, podzielił się podczas Narodowego Śniadania Modlitewnego w Waszyngtonie tym, jak został wyznawcą Jezusa. Wśród osób obecnych na sali byli prezydent Barack Obama i Dalajlama.

Jak powiedział Waltrip, niegdyś robił wszystko dla swojej satysfakcji, a ci którzy go lubili, mówili, że był "bezczelny, bezwzględny, pewny siebie, zarozumiały, chełpliwy, trzymający ludzi na dystans i irytujący".

- Trzeba sobie wyobrazić, co mieli do powiedzenia o mnie ci, którzy mnie nie lubili - zażartował.

Nawet gdy żona starała się zaciągnąć go do kościoła, odpowiadał, że nie ma czasu na te "kościelne rzeczy".

Jednak pewnego dnia miał wypadek na torze.

- To mnie przeraziło. Pomyślałem - co stałoby się, gdybym stracił życie tamtego dnia na torze Daytona? Poszedłbym do nieba czy do piekła? Pomyślałem sobie, że byłem dość dobrym człowiekiem, ale pozwólcie, że coś wam powiem: dobrzy ludzie idą do piekła - oświadczył.

Jego kolejne słowa były równie mocne.

- Jeżeli nie znasz Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela, jeśli nie masz z Nim relacji, a On nie jest Panem Twojego życia, jeżeli nigdy nie upadłeś na kolana i nie poprosiłeś Go, by wybaczył twoje grzechy, jeśli jesteś po prostu dość dobrym facetem albo dość dobrą dziewczyną, to pójdziesz do piekła - powiedział.

Podkreślił, że dzień w którym ukląkł, by zaprosić Jezusa do swojego życia, był jego najlepszym dniem, który "zmienił wszystko".

Podkreśla, że nadal miewa wypadki i kłopoty, ale nigdy nie czuje się sam.

Opowiedział także o poronieniach swojej żony. Jak wyjawił, w pewnym momencie chcieli się już poddać i adoptować dziecko, ale modlili się. Bóg dał im pokój w sercu. Pierwsze dziecko urodziło im się w 1987 roku.

- Nie musisz iść sam. Upadnij na kolana i poproś o przebaczenie. On na ciebie czeka. Przy mnie był cały czas. Tylko tego nie wiedziałem, nie zdawałem sobie z tego sprawy - powiedział.

Przypomnijmy, że Biblia mówi, iż za grzech jest kara, na zbawienie nie da się zasłużyć swoimi dobrymi uczynkami, a bez Jezusa znajdujesz się na drodze do piekła:

"Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć". (Rz. 6,23).

"I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle." (Mt. 10,28)

Dobrą nowiną jest to, że Bóg Cię kocha. Ukochał Cię tak bardzo, że posłał Swojego jedynego Syna, "aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne" (Rz. 10,9).

Zbawienie możesz przyjąć przez wiarę w ofiarę Jezusa Chrystusa na krzyżu za nasze grzechy. Gdy uczynisz Go swoim Panem i Zbawicielem i spróbujesz nawiązać z Nim osobistą relację, On objawi Ci się i da Ci zupełnie nową naturę, jak napisano:

"Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe." (2 Kor. 5,17).

Jeśli jeszcze nigdy nie poprosiłeś Jezusa, by wszedł do Twojego serca, rozważ to i pomódl się do Boga tymi lub własnymi słowami:

Drogi Ojcze,

jestem grzesznikiem, popełniłem wiele złych rzeczy w moim życiu. Nie jestem w stanie zasłużyć na zbawienie. Przepraszam Cię za moje grzechy. Proszę, wybacz mi. Wierzę, że Jezus Chrystus umarł za mnie na krzyżu, został pochowany i zmartwychwstał. Panie Jezu, proszę wejdź do mojego serca, zbaw moją duszę i zmień moje życie. Bądź moim Panem i Zbawicielem. Chcę nawiązać z Tobą relację i poznawać Cię. Proszę, napełnij mnie Duchem Świętym i prowadź mnie każdego dnia. Amen.

Przyjacielu, jeśli z serca pomodliłeś się tą modlitwą i uczyniłeś Jezusa Chrystusa swoim Panem i Zbawicielem, to właśnie zrobiłeś najważniejszą rzecz w swoim życiu!

Teraz czytaj Pismo Święte, rozmawiaj z Jezusem w modlitwie, szukaj Go i pójdź do gorącego dla Boga kościoła, który pomoże Ci wzrastać w Jezusie, a także da Ci możliwość bycia w społeczności z innymi wierzącymi.

Źródło: Christian Post

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.