Donald Trump: to, co powiedział papież Franciszek, jest haniebne

Reklama

Donald Trump: to, co powiedział papież Franciszek, jest haniebne

czwartek, 18 luty 2016 19:23
Donald Trump i papież Franciszek Donald Trump i papież Franciszek

Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych w ostrych słowach zareagował na wypowiedź papieża Franciszka.

Franciszek rozmawiał z dziennikarzami na pokładzie samolotu wracającego z Meksyku, gdzie odbył pielgrzymkę, do Rzymu.

Podczas rozmowy odniósł się do słów Donalda Trumpa jeszcze sprzed pielgrzymki, że jest "bardzo polityczną osobą", a także do sugestii republikanina jakoby był "pionkiem" meksykańskiego rządu.

Wstrzymał się od sugerowania amerykańskim katolikom czy mają głosować na Trumpa czy nie, ale skrytykował jego antyimigracyjne nastawienie. Jak można się domyślić, zwłaszcza do pomysłu, by zbudować mur na granicy USA z Meksykiem.

Powiedział: "osoba, która myśli tylko o budowaniu murów, a nie mostów, nie jest chrześcijaninem. To nie jest ewangelia".

W odpowiedzi na te słowa Trump, który podkreśla, że jest dumnym protestantem, prezbiterianinem, wydał oświadczenie.

Na swojej oficjalnej stronie internetowej napisał, że "jeśli i kiedy Watykan zostanie zaatakowany przez Państwo Islamskie, co, jak wiadomo, jest jego  (Państwa Islamskiego, red.) ostatecznym celem, papież będzie mógł tylko życzyć sobie i modlić się, by Donald Trump był prezydentem".

Dodał, że gdyby to on stał na czele amerykańskiego rządu, to ISIS zostałoby zniszczone, a obecnie politycy głównie rozmawiają, a nie działają.

Republikański polityk jest przekonany, że przedstawiciele meksykańskiego rządu starali się go zdyskredytować podczas swoich rozmów z papieżem.

"Papież usłyszał tylko jedną stronę historii. Nie widział przestępstw, handlu narkotykami i negatywnego wpływu ekonomicznego, jaki obecna polityka ma na Stany Zjednoczone. Nie widzi, jak meksykańscy przywódcy przechytrzają Baracka Obamę i nasze przywództwo w każdym aspekcie negocjacji" - napisał.

Następnie Trump stwierdził, że wypowiedź Franciszka była "haniebna".

"Dla przywódcy religijnego kwestionowanie czyjejś wiary jest haniebne. Jestem dumnym chrześcijaninem i jako prezydent nie pozwolę, by chrześcijaństwo było stale atakowane i osłabiane, tak jak ma to miejsce teraz przy naszym obecnym prezydencie. Żaden przywódca, zwłaszcza religijny, nie powinien mieć prawa kwestionować religię czy wiarę drugiego człowieka. Oni używają papieża jako pionka i powinno im być za to wstyd, zwłaszcza, gdy sprawa dotyczy życia tak wielu ludzi i gdy nielegalna imigracja kwitnie" - zaznaczył.

Również w swojej późniejszej publicznej wypowiedzi stwierdził, że jest zdziwiony kwestionowaniem przez Franciszka jego wiary. Jeszcze raz podkreślił, że jest chrześcijaninem i jest z tego dumny.

Uwaga. Artykuły na portalu ChnNews.pl mają charakter informacyjny i nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji.

Zobacz także: Papież Franciszek: wielu spotyka Boga na różne sposoby (WIDEO)

Źródło: BBC, donaldjtrump.com, CNN

Reklama

Please publish modules in offcanvas position.