Franklin Graham zajął stanowisko w sprawie sporu między Franciszkiem i Donaldem Trumpem

Reklama

Franklin Graham zajął stanowisko w sprawie sporu między Franciszkiem i Donaldem Trumpem

sobota, 20 luty 2016 16:49
papież Franciszek i Donald Trump papież Franciszek i Donald Trump fot. rawstory.com

Amerykański ewangelista skomentował słowa papieża Franciszka o tym, że Donald Trump nie jest chrześcijaninem.

Przypomnijmy, że papież powiedział, że "osoba, która myśli tylko o budowaniu murów, a nie mostów, nie jest chrześcijaninem".

Odniósł się w ten sposób zapewne do pomysłu republikańskiego kandydata na prezydenta USA, by wybudować mur na granicy USA z Meksykiem i w ten sposób powstrzymać nielegalną imigrację.

W reakcji Trump określił jako "haniebne" kwestionowanie czyjejś wiary przez przywódcę religijnego, jakim jest Franciszek.

Teraz głos zabrał popularny ewangelista Franklin Graham.

Oto co napisał:

"Zgadzam się, że jako chrześcijanie powinniśmy starać się budować mosty ze wszystkimi, z którymi możemy, ale to nie oznacza, że mamy iść na kompromis, jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo narodowe. Donald Trump nie jest jedynym, który chce wybudować mur. Inni republikańscy kandydaci na prezydenta - Ted Cruz, Marco Rubio, dr Ben Carson i John Kasich, a także miliony Amerykanów, również chcą wybudować mur, by chronić Amerykę przed wrogami, którzy chcą wykorzystać granicę USA z Meksykiem jako sposób na wejście do naszego kraju i wyrządzenie nam krzywdy. Czy oni też nie są chrześcijanami? Mam radę do papieża - proszę wyciągnąć rękę i zbudować most do Donalda Trumpa. Kto wie, gdzie będzie o tej samej porze w przyszłym roku!".

Uwaga. Artykuły na portalu ChnNews.pl mają charakter informacyjny i nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji.

Zobacz także: Franklin Graham porównał islam i chrześcijaństwo. Oto rezultat

Reklama

 

Please publish modules in offcanvas position.