Wydrukuj tę stronę
Reklama

Donald Trump sprawił konserwatystom zawód

wtorek, 30 sierpień 2016 17:54
Donald Trump Donald Trump fot. theunaustralian.net

To, co znalazło się na stronie internetowej kandydata Republikanów na prezydenta, spotkało się z krytyką konserwatystów.

Na stronie wśród innych produktów są sprzedawane koszulki i przypinki z napisem: "LGBGT for Trump" (LGBTQ za Trumpem) adresowane do osób o nietradycyjnej orientacji seksualnej.

"Pokaż swoją dumę i wsparcie dla Trumpa przez tą ekskluzywną, równościową przypinkę" - czytamy.

Oba produkty są w kolorach tęczy, z którą kojarzony jest ruch homoseksualny.

Chris Barron z grupy LGBT za Trumpem pochwalił ten krok.

"Donald Trump znów tworzy historię. To pierwszy republikański kandydat, który dociera z produktami do grupy LGBT! Podoba mi się to!" - napisał.

Inna reakcja wśród konserwatystów. Cary Gordon, pastor kościoła Cornerstone World Outreach w Sioux City w stanie Ioowa, wyraził smutek związany z taką ofertą na stronie kandydata.

"Proszę powiedzieć mi, jak Kościół może zignorować Księgę Wyścia 18,21?" - zapytał.

Fragment ten brzmi: "Ale ty upatrz sobie z całego ludu mężów dzielnych, bogobojnych, mężów godnych zaufania, nieprzekupnych i tych ustanów nad nimi jako przełożonych nad tysiącem albo nad setką, albo nad pięćdziesiątką, albo nad dziesiątką".

W czerwcu Trump ogłosił, że jest najlepszym kandydatem dla "społeczności gejowskiej",

"Zadajcie sobie pytanie, kto jest tak naprawdę przyjacielem kobiet i społeczności LGBT? Donald Trump przez swoje czyny czy Hillary Clinton przez swoje słowa?" - pytał po ataku terrorystycznym na klub gejowski w Orlando.

Zobacz także: Jaka naprawdę jest wiara Donalda Trumpa? Paula White ujawnia

Gejowski portal Advocate.com nie ufa jednak kandydatowi Republikanów. Według niego, Trump tak naprawdę nie wspiera "równości małżeńskiej" i jest zdecydowany ją "cofnąć", mianując "antygejowskich sędziów Sądu Najwyższego".

Advocate.com wskazuje też, że osoby kupujące wspomniane gejowskie produkty ze strony Trumpa muszą przeoczyć fakt, że na potencjalnego wiceprezydenta wybrał on gubernatora Indiany - Mike'a Pence'a, który, jak zauważa serwis, jest jednym z "najbardziej antygejowskich gubernatorów" w USA.

Źródło: ChristianNews.net, Advocate.com, donaldjtrump.com

Zobacz także: Donald Trump odpowiada lesbijce, co z prawami homoseksualistów, jeśli zostanie prezydentem

Reklama

Reklama

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.