Wydrukuj tę stronę
Reklama

Pastor apeluje: "pastorzy powinni zrezygnować z kompleksu Supermana"

piątek, 22 marzec 2013 19:48
Pastor apeluje: "pastorzy powinni zrezygnować z kompleksu Supermana" fot. roguetheologians.wordpress.com

Tyler Jones, pastor kościoła Vintage Church w Karolinie Północnej (USA), o problemach kościelnych liderów.

Podczas konferencji dla liderów Advance 13 Jones powiedział, że osoby będące pastorami i liderami powinny zrezygnować z "kompleksu Supermana" i zacząć umacniać członków swoich wspólnot, by wypełniały daną im przez Boga służbę.

- Jako lider powinieneś być pokorny. Jeżeli jesteś nauczycielem, to pamiętaj, że to nie twoje słowo przekonuje ludzi. Przechodzą oni przemianę dzięki Duchowi Bożemu. Jeżeli Bóg może używać ciebie do nauczania, to może użyć do tego kogokolwiek - podkreślił.

Ostrzegł, że kiedy pastorzy przestają się koncentrować w swojej służbie na Bogu, a zaczynają na własnych talentach, zaczynają uprawiać bałwochwalstwo, które jest dalekie od Bożych planów dla Kościoła.

- Jesteś po prostu kanałem dla Bożej łaski. Jeżeli jesteś gwiazdą, to właśnie stałeś się złotym cielcem - stwierdził.

Na podstawie 4 rozdziału 2 Listu do Koryntian pastor kościoła Vintage Church podkreślił, że kościelni liderzy, którzy wskazują na błędy innych, często ignorują poważne kłopoty we własnym życiu. Zauważył też tendencję, zgodnie z którą grzechy liderów często pozostają niezauważone, a nawet bywają chwalone. Jones nie ma jednak wątpliwości, że problemy te prędzej czy później zaczynają wpływać na służbę takiej osoby.

Według niego, wielu liderów zmaga się dziś z nadmiernym poczuciem swojej ważności.

- Przypisujemy naszym słowom zmiany, które zachodzą w życiu ludzi. To jest subtelne i ukryte, ale z czasem zaczynamy myśleć, że jesteśmy więksi od Jezusa - powiedział Jones.

Jego zdaniem, pastorzy powinni przede wszystkim pozostawać poddani Słowu Bożemu i strzec swych serc, a także stosować Słowo w stosunku do samych siebie.

W konferencji, której tematem było budowanie kościołów, wzięli udział również inni znani w Stanach Zjednoczonych głoszący, tacy jak: John Piper, Matt Chandler czy Mark Driscoll.


Źródło: Christian Post