Wydrukuj tę stronę
Reklama

Więcej o przekonaniach zamachowców z Bostonu

piątek, 19 kwiecień 2013 16:18
photoshelter.com/johanneshirn, vk.com/Dzhokhar Tsarnaev photoshelter.com/johanneshirn, vk.com/Dzhokhar Tsarnaev

Tamerlan i Dżohar Carnajew - prawdopodobnie oni dokonali zamachu na mecie maratonu w Bostonie.

Zastrzelili dziś też policjanta na przedmieściach tego miasta.

Starszy z braci, 26-letni Tamerlan, został następnie postrzelony w trakcie wymiany ognia z funkcjonariuszami policji. Zmarł po przewiezieniu do szpitala. 19-letni Dżohar jest poszukiwany. Prawdopodobnie oprócz broni, posiada przy sobie również ładunki wybuchowe.

Dżohar urodził się w Dagestanie - regionie sąsiadującym z Czeczenią. W latach 1999-2001 uczył się w mieście Machaczkała. W Stanach Zjednoczonych razem z bratem przebywał co najmniej od roku. Uczęszczał też do szkoły w mieście Cambridge. Co ciekawe, jego koleżanka na antenie lokalnego radia powiedziała, że był "dobrym i zabawnym kolegą, z którym wszyscy lubili spędzać czas" i z którym "świetnie się rozmawiało".

Na swoim osobistym profilu na rosyjskim odpowiedniku Facebooka Dżohar określił swój światopogląd jako "islam", a jako swoje największe priorytety wymienił "karierę i pieniądze".

Z kolei Tamerlan był bokserem w klubie Team Lowell. Zanim skupił się na karierze bokserskiej, chodził do koledżu w Bostonie. Według doniesień, marzył, by kiedyś trafić do olimpijskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych i być naturalizowanym Amerykaninem.

Tamerlan umieszczał też filmy na portalu YouTube, w tym dwa w kategorii "terroryści" i siedem "islam".

Na portalu Photoshelter określil się jako osobę "bardzo religijną". Wyznał rownież, że zrezygnował z picia i palenia, bo "Bóg powiedział: "żadnego alkoholu".

Z jego profilu dowiadujemy się również, że jego dziewczyna była pół Portugalką, pół Włoszką i przeszła na islam.

Według strony Slate.com, w 2009 roku Tamerlan został aresztowany za jej pobicie.

Tamerlan twierdził też, że nie miał w Ameryce przyjaciół. "Nie rozumiem ich" - wyznał na profilu Photoshelter.

 

Źrodło: Christian Post