Wydrukuj tę stronę
Reklama

Podano, jaka kara grozi braciom Pawłowskim

niedziela, 19 wrzesień 2021 07:19
od lewej: Artur Pawłowski i Dawid Pawłowski od lewej: Artur Pawłowski i Dawid Pawłowski zdjęcie archiwalne, fot. Calgary.ctvnews.ca

Jak podają media w kanadyjskim Calgary, pastor Artur Pawłowski i jego brat Dawid zostali uznani za winnych niedostosowania się do nakazów zdrowotnych. Pastor organizował nabożeństwa uznawane za nielegalne zgromadzenia ze względu na obowiązujące restrykcje covidowe. Wypraszał policję, gdy ta przychodziła z napomnieniami. Ostatecznie został aresztowany.

Artur Pawłowski wygłosił przed sądem siedmiominutowe oświadczenie. Podkreślił, że on i jego brat nie zrobili niczego złego. Jak stwierdził, jest więźniem politycznym.

- Stoję tu przed sądem jako polityczny więzień sumienia. Służba zdrowia prowincji Alberta (AHS) i politycy znaleźli nowy sposób, by karać kogokolwiek, kto sprzeciwia się ich niekonstytucyjnej medycznej tyranii. Nie podoba im się, że zostało zdemaskowane to, kim naprawdę są - kłamcami, hipokrytami i oszustami - mówił.

Reklama

Jak dodał, te działania przypominają mu mroczne czasy nazizmu.

- Moi dziadkowie mówili mi o podobnych taktykach z czasów nazizmu, o prześladowaniach kościołów i duchowieństwa. Kanada upadła. Oczywiście możecie nas zamknąć, a klucz wyrzucić, ale nasze więzienie polityczne będzie krzyczało jeszcze głośniej o hipokryzji - powiedział.

Pawłowscy, obaj z Calgary, zostali aresztowani w maju. Mieli organizować kościelne spotkania z pominięciem zasad noszenia masek i dystansu społecznego. Zarzucono im organizowanie nielegalnych zgromadzeń, a także uczestniczenie w tych spotkaniach i promowanie ich.

Podczas ostatniego posiedzenia AHS zażądała dla pastora Pawłowskiego 21 dni więzienia, a dla jego brata 10 dni. Sąd został również wezwany do nałożenia na pastora grzywny w wysokości 2 tysięcy dolarów oraz 15 tysięcy dolarów za poniesione koszty proceduralne.

Reprezentująca Pawłowskich prawniczka Sarah Miller oświadczyła, że nie ma powodu, by trafili oni za kraty i wskazała, że wystarczy kara finansowa.

Reklama

- To cywilna procedura, która ma na celu zmuszenie do dostosowania się do nakazów sądu i dokładnie to nastąpiło. Moi klienci zostali powstrzymani. Spędzili czas w więzieniu. Grzywna jest rozsądniejszym środkiem w przypadku obu panów Pawłowskich w tym przypadku. Nie ma potrzeby, by zostali uwięzieni - podkreśliła.

Artur i Dawid Pawłowscy spędzili w areszcie trzy doby do czasu, gdy zostali zwolnieni za kaucją.

Wyrok w ich sprawie ma zostać ogłoszony 13 października.

Na podstawie: Calgary.ctvnews.ca

Reklama

Reklama