Chrześcijanie przepraszają gejów za wieloletnie leczenie

Reklama

Chrześcijanie przepraszają gejów za wieloletnie leczenie

piątek, 21 czerwiec 2013 16:27
Alan Chambers Alan Chambers fot. latimes.com

Szokująca deklaracja służby Exodus International w sprawie homoseksualizmu.

Exodus International to chrześcijańska organizacja, która powstała w 1976 roku. Jej członkowie oferowali pomoc osobom, które przejawiały skłonności homoseksualne. Teraz nieoczekiwanie organizacja przeprosiła gejów i lesbijki za swoje działania.

Przewodniczący Exodus International, Alan Chambers, oświadczył:

"Przepraszam za ból i krzywdę, jakiej wielu z was doświadczyło. Przepraszam, że niektórzy z was latami przechodziło wstyd i odczuwało winę, podczas gdy wasze skłonności się nie zmieniały. Przepraszam, że promowaliśmy wysiłki na rzecz zmiany orientacji seksualnej. Przepraszam, że nie reagowałem, gdy ludzie nazywali was sodomitami albo jeszcze gorzej.

Przepraszam, że, znając tak dobrze niektórych z was, nie powiedziałem publicznie, że geje i lesbijki mogą być tak samo wspaniałymi rodzicami, jak heteroseksualiści, których znam. Przepraszam, że kiedy cieszyłem się z czyjegoś nawrócenia i poddawałem Chrystusowi seksualność tej osoby, bezwzględnie cieszyłem się również z końca relacji, który łamał jej serce.

Nade wszystko przepraszam, że wielu postrzegało religijne odrzucenie ze strony chrześcijan jako odrzucenie ze strony Boga. Jest mi głęboko żal, że wielu odeszło od wiary, a niektórzy postanowili zakończyć swoje życie.

Zapewniam, że nasze przyszłe działania będą koncentrować się na pokoju i wspólnym dobrze".

Organizacja Exodus International postanowiła zakończyć swoją działalność po 37 latach. Jej członkowie rozpoczęli też nową służbę "Reduce Fear" (Zmniejsz strach).

- Exodus to instytucja funkcjonująca w konserwatywnym chrześcijańskim świecie. Ale my przestaliśmy być żywym, oddychającym organizmem. Przez długi czas byliśmy zamknięci w światopoglądzie, który nie szanuje innych ludzi i nie jest biblijny. Z judeochrześcijańskiej perspektywy geje czy heteroseksualiści to marnotrawni synowie i córki. Exodus International to starszy brat syna marnotrawnego, starający się narzucić swoją wolę Bożym obietnicom i sądzić, kto jest godny Jego Królestwa. Bóg wzywa nas, byśmy byli ojcem - przyjmowali każdego, kochali w sposób nieograniczony - stwierdził Alan Chambers.

- Nie negujemy tego, w jaki sposób Bóg używał służby Exodus, by pozytywnie wpływać na tysiące ludzi, ale nowe pokolenie chrześcijan szuka zmian i chce być słyszane - dodał Tony Moore - członek rady Exodus International.

Sprawa służby Exodus odbiła się echem również w polskich mediach. Napisały o niej między innymi główne portale informacyjne w naszym kraju.


Źródło: Charisma News, interia.pl

Please publish modules in offcanvas position.