Wydrukuj tę stronę
Reklama

USA: akcja przeciwko "homofaszyzmowi"

wtorek, 23 lipiec 2013 16:32
USA: akcja przeciwko "homofaszyzmowi" fot. opencongress.org

Były homoseksualista Douglas McIntyre wyruszył w 10-dniową podróż przeciwko nietolerancji.

McIntyre rozpoczął swoją drogę w Dallas w Teksasie i zamierza dotrzeć do Waszyngtonu. W trakcie podróży chce odwiedzić 10 miast - przeprowadzić tam spotkania przeciwko nietolerancji wobec byłych homoseksualistów i zwrócić uwagę na zjawisko "homofaszyzmu" w Stanach Zjednoczonych. Definiuje on je jako "prześladowanie ze stronu aktywistów gejowskich, którzy uznają tylko jeden pogląd na homoseksualizm za możliwy do tolerowania".

Oburzenie McIntyre'a wywołało przełożenie głównego spotkania w ramach "Miesiąca Dumy" byłych homoseksualistów. Miało ono odbyć się 31 lipca w Waszyngtonie. Zostało jednak przełożone na wrzesień z powodu gróźb skierowanych wobec byłych gejów i lesbijek.

"Jak oni śmą przeszkadzać nam w organizacji tego wydarzenia, zastraszać i grozić nam? Więcej tego nie zniosę" - głosi oświadczenie McIntyre'a opublikowane przez organizację Głos Pozbawionych Głosu (VOV) broniącą praw byłych homoseksualistów.

Douglas McIntyre liczy, że w Waszyngtonie dołączą do niego inni byli homoseksualiści, osoby, które walczą ze skłonnościami homoseksualnymi, a także ich przyjaciele i rodziny.

Miesiąc temu byli homoseksualiści wystosowali do Baracka Obamy pismo z prośbą, by uznał również ich prawa i ogłosił "Miesiąc Dumy" byłych homoseksualistów.

Przypomnijmy, że za "Miesiąc Dumy" gejów, lesbijek, bi- i transseksualistów prezydent uznał wcześniej czerwiec.


Źródło: Christian Post

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.