Warszawa

0°C

  Hawaje: pastor bohaterem. Wezwał Boga i uratował kobietę przed rekinem

  Hawaje: pastor bohaterem. Wezwał Boga i uratował kobietę przed rekinem

  poniedziałek, 19 sierpień 2013 08:10
  Hawaje: pastor bohaterem. Wezwał Boga i uratował kobietę przed rekinem fot. midgetspar.com

  57-letni Rick Moore został okrzyknięty bohaterem Hawajów. Uratował życie 20-letniej Niemki.

  Kobieta została zaatakowana przez rekina przy plaży Palauea na hawajskiej wyspie Maui. Nurkowała kilkadziesiąt metrów od brzegu.

  - Usłyszeliśmy ten mrożący w żyłach krzyk. Zobaczyliśmy plamę krwi w jasnej wodzie dookoła niej - relacjonuje Moore, który jest nauczycielem wychowania fizycznego i pastorem.

  57-latek rzucił się turystce na pomoc. Gdy do niej dopłynął, nie miała już ręki, ponieważ odgryzł ją rekin. Mężczyzna zarzucił więc jej drugą rękę na swoją szyję i zaczął ją ciągnąć w kierunku brzegu.

  - Olśniło mnie, że ja również znalazłem się w niebezpieczeństwie. Rekin jest w pobliżu, a ona krwawi. Zacząłem głośno się modlić, wołać: "Boże, Boże, chroń nas". Ona powiedziała: "Umieram. Wiem, że umrę" - opowiada pastor.

  - Gdy zacząłem wołać do Boga, poczułem nagły przypływ sił. Dopłynąłem do brzegu - mówi Moore.

  Gdy on i jego przyjaciel, 61-letni Nicholas Grisaffi, wyciągnęli kobietę z wody, zaczęła tracić przytomność. Pastor przeprowadził resuscytację, której przyglądało się troje przyjaciół 20-letniej turystki. Moore i Grisaffi wynieśli ostatecznie kobietę z plaży na kajaku, którego użyli jako noszy.

  - Gdyby nas tam nie było, nie przeżyłaby. Poza nami nikt niczego nie zrobił. Stali tam tylko zszokowani i patrzyli na krew i to wszystko - opowiada Grisaffi.

  Po pewnym czasie przyjechała karetka pogotowia i Niemka została zabrana do szpitala. Moore i Grisaffi odwiedzili później kobietę w placówce. Jej stan jest stabilny.

  Po ataku plażę zamknięto na 24 godziny. W tym czasie przeszukano miejscowe wody. Nie wiadomo, jakiego gatunku rekin zaatakował kobietę.

  Był to siódmy atak rekina na człowieka na Hawajach w tym roku. W całym ubiegłym roku zanotowano ich tam 11. Ostatni śmiertelny atak rekina na Hawajach miał miejsce w 2004 roku.

  Udostępnij


  Źródło: Sky News
   

  Please publish modules in offcanvas position.