Warszawa

1°C

  Barack Obama: "jesteśmy gotowi do ataku". Oto, co czują chrześcijanie w Syrii

  Barack Obama: "jesteśmy gotowi do ataku". Oto, co czują chrześcijanie w Syrii

  sobota, 31 sierpień 2013 19:49
  prezydent Barack Obama prezydent Barack Obama fot. breakingnews.ie

  Prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama, powiedział, że amerykańskie wojska mogą zaatakować Syrię w każdej chwili.

  - Zdecydowałem, że Stany Zjednoczone powinny podjąć działania wojskowe przeciwko reżimowi syryjskiemu. Jesteśmy gotowi do ataku. Możemy go dokonać w dowolnym momencie. Może to być jutro, za tydzień, za miesiąc - oznajmił.

  Jednocześnie zapowiedział, że poprosi Kongres USA o zgodę na przeprowadzenie ataku, mimo że, jego zdaniem, jako prezydent ma wystarczające uprawnienia by wydać taki rozkaz samodzielnie. Kongres wznowi obrady 9 września.

  Postanowienie Obamy jest reakcją na atak chemiczny na cywilów, do którego doszło na przedmieściach Damaszku 21 sierpnia. Według Waszyngtonu, w jego wyniku zginęło 1429 osób, w tym 426 dzieci. Amerykański rząd uważa, że winnym tego dramatu jest reżim Baszara al-Asada - prezydenta Syrii.

  Ataku obawiają się mieszkający w Syrii chrześcijanie. Sądzą, że w jego rezultacie mogą doświadczyć dodatkowych trudności i cierpień. Dlatego proszą wierzących na całym świecie, by modlili się, aby Bóg sprowadził do ich kraju pokój.

  - Chrześcijanie w Syrii żyją teraz w lęku. Wiemy, co może się stać. Atak Zachodu będzie miał dla wierzących na Bliskim Wschodzie, a zwłaszcza w Syrii, destrukcyjne skutki - mówi cytowany przez sieć Christian Broadcasting Network syryjski pastor, który mieszka obecnie w Stanach Zjednoczonych. Często podróżuje on do swojej ojczyzny.

  - Kiedy rząd Syrii zostanie osłabiony, wejdzie islamskie prawo szariat. Jest ono przeciwko istnieniu chrześcijaństwa w tej części świata - podkreśla duchowny.

  Jednocześnie syryjski pastor ufa Bogu.

  - Wiemy, że Bóg będzie chronił społeczność chrześcijańską w Syrii. Nie pokładamy naszej ufności w syryjskim reżimie, w Stanach Zjednoczonych ani w kimkolwiek innym. Ufamy samemu Bogu. On widzi i słyszy wołania chrześcijan - podkreśla.

  Według duchownego, Bóg nie stoi w syryjskim konflikcie po niczyjej stronie.

  - Bóg nie działa na rzecz nikogo. On działa według Swojego planu i celów, aby rozszerzyło się Królestwo Boże - podkreślił pastor, który nie chciał ujawnić swojej tożsamości ze względów bezpieczeństwa.

  Udostępnij

  Opracowanie: ChnNews.pl
  Źródło: Onet.pl, CBN News

  Please publish modules in offcanvas position.