REKLAMA

Amerykański pastor dziękuje Władimirowi Putinowi za obronę tradycyjnej rodziny

  • czwartek, września 12 2013
Władimir Putin Władimir Putin fot. inserbia.info

Amerykański pastor Scott Lively podziękował prezydentowi Rosji za obronę tradycyjnych wartości.

Lively stoi na czele służby Abiding Truth Ministries. Jest również prawnikiem i autorem książek. W USA znany jest z ostrego sprzeciwu wobec homoseksualizmu.

Przypomnijmy, że rosyjska Duma zatwierdziła ustawę zakazującą homoseksualnej propagandy. Pod tym prawem podpisał się także prezydent Putin. Przeciwko legalizacji związków gejów i lesbijek opowiada się też większość rosyjskiego społeczeństwa.

W ostatnich tygodniach w krajach Zachodu dochodziło do demonstracji przeciwko ustawie. Również niektórzy sportowcy wyrażali przeciwko niej sprzeciw podczas niedawnych mistrzostw świata w lekkiej atletyce w Moskwie.

Scott LivelyScott Lively postanowił jednak się tym nie przejmować i pochwalić Władimira Putina za jego nieustępliwość w obronie tradycyjnych wartości.

W liście otwartym do prezydenta Federacji Rosyjskiej napisał między innymi:

"W imieniu milionów Amerykanów i Kanadyjczyków zaniepokojonych pozornie niezatrzymanym postępem homoseksualizmu w naszych krajach i na całym świecie, chciałbym wyrazić serdeczną wdzięczność za to, że Pański naród zajął stanowcze i jednoznaczne stanowisko przeciwko tej pladze, zakazując homoseksualnej propagandy w Rosji. Pokazał Pan wzór moralnego przywództwa, które zawstydziło rządy w Zachodniej Europie i Ameryce Północnej. Zainpirował Pan też narody świata".

Pastor spodziewa się, że w nadchodzących miesiącach Rosja i jej naród będą określane jako bigoteryjne i nienawistne. Jednocześnie ma nadzieję, że inne kraje pójdą za przykładem Moskwy w sprawie homoseksualizmu.

Udostępnij


Źródło: scottlively.net