Warszawa

-1°C

  USA: grupki biblijne przy piwie

  USA: grupki biblijne przy piwie

  poniedziałek, 14 październik 2013 19:44
  USA: grupki biblijne przy piwie fot. sederkegger.com

  Amerykański pastor John Donnelly zachęca do czytania Biblii przy piwie.

  O kontrowersyjnej grupie w mieście Oxford w stanie Connecticut (USA) informuje agencja Associated Press.

  Donnelly, pastor kościoła Christ Church Quaker Farms, zauważa, że wielu mężczyzn nie ma ochoty chodzić na spotkania biblijne w kościele. Co innego jednak słuchać Słowa z zimnym browarem w ręce...

  Według niego, kościół powinien mieć odniesienie do osób w świecie, a w takiej luźnej atmosferze ludzie mogą dowiedzieć się więcej o tym, jak Chrystus kocha wszystkich i o tym, jak mogą poprawić swoje relacje z innymi.

  Dlatego duchowny założył grupę o nazwie Piwo, Biblia i Bractwo. Jej członkowie spotykają się w miejscowym barze. Na pierwsze spotkanie przyszło 10 mężczyzn (w tym Donnelly), którzy pili piwo, rozważając biblijne wersety. Z czasem liczba zwiększyła się do 15. Pastor ma nadzieję, że frekwencja sięgnie 50 osób.

  Zdaniem niektórych chrześcijan, tego rodzaju wspólnoty to znak czasów. We wrześniu chrześcijański Instytut Biblijny Moody'ego w USA zniósł swój zakaz na alkohol i papierosy.

  - Pobłażliwe podejście do alkoholu w ewangelicznej denominacji lub szkole jest uważane przez wielu konserwatywnych chrześcijan ewangelicznych za znak upadku, a być może nawet za odstępstwo. Z drugiej strony, bardziej "progresywna" część ewangelicznej społeczności postrzega instytucje ograniczające spożycie alkoholu jako legalistyczne - uważa Larry Eskridge - wicedyrektor Instytutu Studiów Amerykańskich Chrześcijan Ewangelicznych (ISAE).

  Udostępnij


  Źródło: Charisma News, sfgate.com, Associated Press

  Please publish modules in offcanvas position.