Salwador ogłosił 28 października Narodowym Dniem Ewangelicznych Chrześcijan

Reklama

Salwador ogłosił 28 października Narodowym Dniem Ewangelicznych Chrześcijan

czwartek, 24 październik 2013 13:29
San Salvador - stolica Salwadoru San Salvador - stolica Salwadoru fot. wtfoto.net

Kościoły ewangeliczne zostały wyróżnione. W Salwadorze 28 października będzie ich świętem.

Decyzję w tej sprawie podjęło Zgromadzenie Ustawodawcze Salwadoru.

- To sprawiedliwe. 38,2 proc. ludności Salwadoru to ewangeliczni chrześcijanie. Oni są częścią naszej historii od ponad stu lat. Byli obecni przy podpisywaniu i popierali traktaty pokojowe, wpajali narodowi wartości, szerząc miłość. To słuszne, że zostaną w ten sposób docenieni - powiedział Manuel Flores, polityk partii Narodowy Front Wyzwolenia.

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym w 2012 r., 46 proc. Salwadorczyków uznaje się za rzymskich katolików, 38 proc. za ewangelicznych chrześcijan, z czego 59 proc. to zielonoświątkowcy.

Od kilku miesięcy Alians Ewangeliczny dzieli się z rządem Salwadoru swoimi opiniami i troskami w sprawach kraju. Stara się szukać rozwiązań, które przyczynią się do poprawy sytuacji. Między innymi dlatego władze doceniły wkład ewangelicznych chrześcijan w życie państwa.

Protestanccy przywódcy w Salwadorze uważają, że to wyróżnienie było potrzebne i zasłużone ze względu na pracę, jaką ewangeliczni wykonują w społeczeństwie, a także ze względu na liczbę wiernych.

W innych krajach Ameryki Łacińskiej, Chile i Peru, dla protestantów szczególne znaczenie ma 31 października jako Dzień Reformacji.

Udostępnij

Źródło: Christian Post

Please publish modules in offcanvas position.