Warszawa

0°C

  Salwador ogłosił 28 października Narodowym Dniem Ewangelicznych Chrześcijan

  Salwador ogłosił 28 października Narodowym Dniem Ewangelicznych Chrześcijan

  czwartek, 24 październik 2013 13:29
  San Salvador - stolica Salwadoru San Salvador - stolica Salwadoru fot. wtfoto.net

  Kościoły ewangeliczne zostały wyróżnione. W Salwadorze 28 października będzie ich świętem.

  Decyzję w tej sprawie podjęło Zgromadzenie Ustawodawcze Salwadoru.

  - To sprawiedliwe. 38,2 proc. ludności Salwadoru to ewangeliczni chrześcijanie. Oni są częścią naszej historii od ponad stu lat. Byli obecni przy podpisywaniu i popierali traktaty pokojowe, wpajali narodowi wartości, szerząc miłość. To słuszne, że zostaną w ten sposób docenieni - powiedział Manuel Flores, polityk partii Narodowy Front Wyzwolenia.

  Zgodnie z badaniem przeprowadzonym w 2012 r., 46 proc. Salwadorczyków uznaje się za rzymskich katolików, 38 proc. za ewangelicznych chrześcijan, z czego 59 proc. to zielonoświątkowcy.

  Od kilku miesięcy Alians Ewangeliczny dzieli się z rządem Salwadoru swoimi opiniami i troskami w sprawach kraju. Stara się szukać rozwiązań, które przyczynią się do poprawy sytuacji. Między innymi dlatego władze doceniły wkład ewangelicznych chrześcijan w życie państwa.

  Protestanccy przywódcy w Salwadorze uważają, że to wyróżnienie było potrzebne i zasłużone ze względu na pracę, jaką ewangeliczni wykonują w społeczeństwie, a także ze względu na liczbę wiernych.

  W innych krajach Ameryki Łacińskiej, Chile i Peru, dla protestantów szczególne znaczenie ma 31 października jako Dzień Reformacji.

  Udostępnij

  Źródło: Christian Post

  Please publish modules in offcanvas position.