Wydrukuj tę stronę
Reklama

Szkocja: szkolne testy na choroby przenoszone drogą płciową dla 13-latków

wtorek, 19 listopad 2013 18:00
Szkocja: szkolne testy na choroby przenoszone drogą płciową dla 13-latków fot. heraldscotland.com/Jamie Simpson

Szkoły w Szkocji oferują już 13-latkom testy na choroby przenoszone drogą płciową.

Chodzi o 12 szkół w regionach Lothian, Dumfries i Galloway. W trakcie przerw na lunch i po zajęciach uczniowie mogą się w nich zbadać na obecność bakterii chlamydii i rzeżączki. Z kolei w jednej ze szkół w hrabstwie Fife znajdują się ogłoszenia reklamujące lokalną klinikę seksualną.

Norman Wells, dyrektor organizacji prorodzinnej Family Education Trust, krytykuje prowadzenie tego rodzaju testów w szkole.

- Kliniki oferujące usługi zdrowotne z zakresu seksualności nieletnim stanowią część problemu, a nie jego rozwiązanie. Problem w tym, że rodzice są trzymani w niewiedzy - mówi Wells.

Innego zdania jest szkocki rząd. Według niego, młodzi ludzie powinni mieć dostęp do tego rodzaju usług i informacji, kiedy tego potrzebują.

W niedalekiej Anglii badania, których wyniki ujawniono w czerwcu, wykazały, że liczba zachorowań na choroby przenoszone drogą płciową wzrosła w ciągu roku o 5 procent. Najwięcej osób zapada na chlamydię (prawie połowa). Najczęściej chorują osoby poniżej 25. roku życia.

Edukacja seksualna jest w brytyjskich szkołach obowiązkowa. Powyższe fakty wskazują, że nie przynosi to pozytywnych efektów społecznych.

Udostępnij

Źródło: Charisma News, polorama.com

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.