Wydrukuj tę stronę

Kościoły na Ukrainie zabrały głos w sprawie burzliwych wydarzeń w tym kraju

wtorek, 03 grudzień 2013 16:37
policja na pl. Niepodległości w Kijowie policja na pl. Niepodległości w Kijowie fot. znak.com

Kościoły na Ukrainie zaapelowały o zakończenie przemocy i dialog w kraju.

Ukraińska Rada Międzykościelna zaapelowała do wierzących w słowach:

"Zwracamy się do Was z prośbą o zjednoczenie się w usilnej codziennej modlitwie za społeczno-polityczną sytuację na Ukrainie, aby Bóg uchronił nasz naród przed dalszymi starciami i rozlewem krwi i aby wypełniła się Boża wola. Prośmy Pana o Jego mądrość i bojaźń, a także miłosierdzie dla przywódców, polityków, działaczy społecznych i wszystkich ludzi w naszym kraju".

Rada przypomniała, że biblijnym przykazaniem dla Kościoła jest działanie na rzecz pokoju a nie wrogości, miłości a nie nienawiści, narodowej jedności a nie podziału.

"Kościół nie powinien patrzeć na wschód ani na zachód, na lewicę czy na prawicę, a na Chrystusa. Kościół istnieje, by ogłaszać Bożą prawdę i czynami miłosierdzia okazywać miłość chrystusową. Jednocześnie Kościół stoi ponad polityką i nie może stawać po stronie danej siły politycznej. Nie może być proeuropejski czy prorosyjski. Może być tylko prochrystusowy. Kościół może akceptować tylko te prawa, strategie polityczne, postanowienia czy działania, ktore nie przeczą prawu i przykazaniom Bożym. Prawdziwy Kościół Chrystusa nie pozwala sobie na liberalny stosunek do grzechu i kategorycznie występuje przeciwko wszystkiemu, co przeczy moralności chrystusowej (korupcja, zamach na ludzką godność i wolność, homoseksualizm, pedofilia itp.) bez względu na to, kto to proponuje - Unia Europejska czy Unia Euroazjatycka" - napisano w oświadczeniu.

Również Wszechukraiński Alians Kościołów Ewangelicznych Chrześcijan-Baptystów wezwał wierzących do usilnych modlitw o zakończenie wrogości i przemocy na Ukrainie.

"Razem z całym narodem ukraińskim apelujemy do przedstawicieli władz, by zaprzestały stosowania siły i nie zakazywały obywatelom pokojowo wyrażać swojej opinii" - napisano.

Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej na Ukrainie wezwał władze w Kijowie do "jak najszybszego rozwiązania spraw, które wzburzyły miliony Ukraińców, na drodze dialogu społecznego i pokojowych negocjacji".

Udostępnij


Źródło: invictory.com

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.