"Ukraina i Polska nigdy nie zgodzą się na małżeństwa homoseksualne"

Reklama

"Ukraina i Polska nigdy nie zgodzą się na małżeństwa homoseksualne"

niedziela, 05 styczeń 2014 13:56
"Ukraina i Polska nigdy nie zgodzą się na małżeństwa homoseksualne" fot. vanessa-brady.com

Unia Europejska otrzymała jasny komunikat w sprawie małżeństw gejowskich.

Rozmowy w Brukseli odbyli przedstawiciele Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych.

Składali wizytę dwukrotnie - w marcu i wrześniu ubiegłego roku. Za każdym razem poruszali temat małżeństw homoseksualnych.

W spotkaniach brali udział zwierzchnicy i przedstawiciele ukraińskiego Kościoła Prawosławnego, Kościoła grecko- i rzymskokatolickiego, ewangelicznych kościołów protestanckich, a także judaizmu i islamu.

O przebiegu rozmów opowiedział w ostatnich dniach kijowski prawosławny patriarcha Filaret.

- Kategorycznie oświadczyliśmy, że Ukraina nigdy nie zgodzi się na małżeństwa homoseksualne. Osobiście powiedziałem Stefanowi Fuele (komisarz UE ds. rozszerzenia): "jako chrześcijanin, kogo powinien pan słuchać? Boga, który zakazuje tego jako ciężkiego grzechu czy władzy ziemskiej?". Powiedzieliśmy to w imieniu wszystkich kościołów. Nie otrzymaliśmy jednak wówczas żadnej konkretnej odpowiedzi - wyjaśnił Filaret.

O drugiej wizycie patriarcha mówi:

"Spotkaliśmy się z Fuele, a także z szefostwem, byłymi unijnymi przewodniczącymi i europosłami. Powiedziano nam tam jasno, że ustawa ws. dyskryminacji na tle orientacji seksualnej nie musi zostać przyjęta w kraju, który przystępuje do Unii Europejskiej. Każde państwo ma prawo niezalenie o tym decydować. Odnosi się to także do Ukrainy".

- Ukraina nigdy, Polska nigdy, wiele krajów nigdy nie zgodzi się na małżeństwa homoseksualne. Do Unii Europejskiej wejść trzeba i już tam walczyć. Kościół na Ukrainie jest silny i wpływowy. A kto broni związków jednopłciowych jest bezbożnikiem, który nie czci Boga. Ukraina nie pójdzie tą drogą - podkreślił w wywiadzie dla serwisu vsenovosti.in.ua patriarcha Filaret.

Na Ukrainie odbywają się wielotysięczne proeuropejskie demonstracje. Ich uczestnicy domagają się jak najszybszego podpisania przez rząd w Kijowie umowy stowarzyszeniowej z UE.

Udostępnij

Źródło: vsenovosti.in.ua

Please publish modules in offcanvas position.