Federacja Rosyjska: homoseksualizm będzie prawnie karany?

Reklama

Federacja Rosyjska: homoseksualizm będzie prawnie karany?

sobota, 11 styczeń 2014 19:12
Federacja Rosyjska: homoseksualizm będzie prawnie karany? fot. xppxx.ru

W Rosji zakazane jest propagowanie homoseksualizmu wśród nieletnich. Czy zabronione zostaną również same akty jednopłciowe?

7 stycznia prawosławny duchowny Iwan Ochłobystin napisał otwarty list do prezydenta Władimira Putina. Wezwał w nim do przywrócenia kar za homoseksualizm lub zorganizowanie ogólnokrajowego referendum w tej sprawie. Według Ochłobystina, funkcjonująca obecnie ustawa o zakazie propagowania homoseksualizmu wśród nieletnich jest nieskuteczna, ponieważ "obecność oficjalnie zarejestrowanych stowarzyszeń gejowskich sama w sobie stanowi reklamę homoseksualizmu".

- Naród powinien tę sprawę rozsądzić. Jego większość, a nie jakieś zewnętrzne siły, powinna określić, co powinno być zakazane prawnie, a co nie. Ja uważam, że takie kontakty seksualne powinny zostać całkowicie wyłączone z życia naszego społeczeństwa. Jeśli uda się to osiągnąć poprzez moralne przekonywanie, to będzie lepiej. Jednak jeśli trzeba będzie zastosować środki prawne, to należy zapytać ludzi czy są na to gotowi - skomentował list przewodniczący synodalnego wydziału ds. relacji Kościoła prawosławnego ze społeczeństwem Wsiewołod Czaplin.

Nie wykluczył, że pytanie o karalność homoseksualizmu może zostać zadane rosyjskiemu społeczeństwu w referendum.

Szef rosyjskiej sieci LGBT, Igor Koczetkow, uważa, że takie rozwiązanie byłoby "niemoralne".

- Ochłobystin i Kościół prawosławny chcą, żeby społeczeństwo zaglądało do życia osobistego poszczególnych obywateli i decydowało za nich, jak mają żyć. To nieprzyzwoite i niemoralne także dlatego, że z powodu tej ustawy w latach sowieckich niewinnie ucierpiało około 250 tys. ludzi - powiedział.

Odpowiedzialność karna za homoseksualizm obowiązywała w ZSRR i Rosji od 1934 do 1993 roku. Za akt płciowy osób tej samej płci kodeks karny przewidywał do pięciu lat więzienia.

Udostępnij


Źródło: izvestia.ru

Please publish modules in offcanvas position.