Władimir Putin: darzę tego duchownego ogromnym szacunkiem

Reklama

Władimir Putin: darzę tego duchownego ogromnym szacunkiem

niedziela, 26 styczeń 2014 10:55
Władimir Putin Władimir Putin fot. e1.ru

Prezydent Federacji Rosyjskiej o sprawach duchowych.

Władimir Putin docenił wkład rosyjskiego Kościoła prawosławnego i jego zwierzchnika w duchowe życie narodu.

- W prawosławiu mamy swoich przywódców religijnych. Przede wszystkim, takim przywódcą jest dla nas partiarcha Moskwy i Wszechrusi - Cyryl. Odnoszę się do niego z ogromnym szacunkiem - powiedział Putin.

Według niego, patriarcha "czyni bardzo wiele dla duchowego umocnienia narodu, nie tylko dla prawosławnych. Współpracuje również z przedstawicielami innych tradycyjnych rosyjskich religii w celu umocnienia relacji międzywyznaniowych i międzyetnicznych".

- Generalnie rosyjski Kościół prawosławny wykonuje w tej sprawie niezwykle pozytywną pracę - dodał prezydent.

Jeden z dziennikarzy zwrócił uwagę, że Putin jest obecnie trzecim człowiekiem pod względem wielkości wywieranego wpływu na świecie. W zestawieniu tym wyprzedza papieża.

Putin odpowiedział jednak, że "nie należy zwracać uwagi na takie rankingi".

- A tym bardziej nikt świecki nie może wyprzedzić papieża. To porównanie jest nierówne. Papież stoi na czele największego państwa na świecie. Ma ono nieformalny charakter, ale, mówiąc współczesnym językiem, jest to państwo sieciowe. Nie jest wirtualne. Jest realne, ponieważ wyznawców katolicyzmu na świecie jest bardzo wielu. To już miliard ludzi. W dodatku wpływ duchowy jest ważniejszy od politycznego - podkreślił prezydent Federacji Rosyjskiej.

Udostępnij

Źródło: invictory.com

Please publish modules in offcanvas position.