Warszawa

-1°C

  PE przyjął rezolucję przeciwko homofobii

  PE przyjął rezolucję przeciwko homofobii

  wtorek, 04 luty 2014 17:14
  Parlament Europejski Parlament Europejski

  Na nic zdały się protesty i apele zwolenników tradycyjnej rodziny.

  Europarlament przyjął rezolucję będącą niewiążąca mapą drogową przeciwko tzw. "homofobii" i dyskryminacji na tle "orientacji seksualnej" i "tożsamości płciowej".

  Wzywa ona Komisję Europejską, by przyjęła strategię mającą na celu walkę z tego rodzaju dyskryminacją i by wspierała równość we wszystkich swoich programach dla młodzieży i programach edukacyjnych, a państwa członkowskie powinny uwzględniać transseksualistów i gejów także w ramach polityki zdrowotnej.

  Duży niepokój budzi zwłaszcza przyjęty zapis w sprawie obywatelstwa i rodziny. Europarlament domaga się, aby Komisja Europejska opracowała wytyczne w celu dopilnowania, by wprowadzone zostały w życie dyrektywy w sprawie prawa do łączenia rodzin, tak aby wszystkie formy życia rodzinnego zostały prawnie uznane w krajowych przepisach państw członkowskich. Pod tym zapisem kryje się adopcja dzieci przez pary homoseksualne.

  Przeciwko rezolucji 2 lutego odbyły się demonstracje w europejskich miastach, takich jak: Paryż, Lyon, Warszawa, Budapeszt, Madryt i Bruksela.

  Przyjęty dokument nie ma mocy prawnej.

  Udostępnij

  Źródło: europeanvoice.com, naszdziennik.pl, wpolityce.pl

  Please publish modules in offcanvas position.