Wydrukuj tę stronę
Reklama

PE przyjął rezolucję przeciwko homofobii

wtorek, 04 luty 2014 17:14
Parlament Europejski Parlament Europejski

Na nic zdały się protesty i apele zwolenników tradycyjnej rodziny.

Europarlament przyjął rezolucję będącą niewiążąca mapą drogową przeciwko tzw. "homofobii" i dyskryminacji na tle "orientacji seksualnej" i "tożsamości płciowej".

Wzywa ona Komisję Europejską, by przyjęła strategię mającą na celu walkę z tego rodzaju dyskryminacją i by wspierała równość we wszystkich swoich programach dla młodzieży i programach edukacyjnych, a państwa członkowskie powinny uwzględniać transseksualistów i gejów także w ramach polityki zdrowotnej.

Duży niepokój budzi zwłaszcza przyjęty zapis w sprawie obywatelstwa i rodziny. Europarlament domaga się, aby Komisja Europejska opracowała wytyczne w celu dopilnowania, by wprowadzone zostały w życie dyrektywy w sprawie prawa do łączenia rodzin, tak aby wszystkie formy życia rodzinnego zostały prawnie uznane w krajowych przepisach państw członkowskich. Pod tym zapisem kryje się adopcja dzieci przez pary homoseksualne.

Przeciwko rezolucji 2 lutego odbyły się demonstracje w europejskich miastach, takich jak: Paryż, Lyon, Warszawa, Budapeszt, Madryt i Bruksela.

Przyjęty dokument nie ma mocy prawnej.

Udostępnij

Źródło: europeanvoice.com, naszdziennik.pl, wpolityce.pl

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.