Krym: ewangelizują żołnierzy i pytają ich o wojnę

Reklama

Krym: ewangelizują żołnierzy i pytają ich o wojnę

piątek, 14 marzec 2014 18:05
pastor Bogdan Kinzerskij głosi żołnierzom na Krymie ewangelię pastor Bogdan Kinzerskij głosi żołnierzom na Krymie ewangelię fot. Facebook

Podczas gdy napięcie wokół Krymu nie ustaje, żołnierze na półwyspie są ewangelizowani.

Rosyjskim żołnierzom dobrą nowinę głosi pastor Bogdan Kinzerskij z miasta Ałuszta na południu Krymu. Stoi on na czele ewangelicznego kościoła "Miasto Światła".

- Nasza misja się nie zmienia, bez względu na czas. Dziś opowiedziałem rosyjskim żołnierzom o Bożej miłości i o tym, jak przyjąć Chrystusa - powiedział duchowny.

Z kolei inny pastor z Krymu, Siergiej Smolar, działa na północy półwyspu. Przekazuje zarówno wojskowym z Rosji, jak i tym z Ukrainy artykuły spożywcze, a także egzemparze Nowego Testamentu.

- Wszyscy żołnierze (z obu stron) lubią porozmawiać. Dziękują za troskę. Wielu prosi o modlitwę. Nikt nie odmówił, gdy proponowałem Nowy Testament - mówi Smolar.

Pastor rozmawia z żołnierzami również o groźbie działań wojennych.

- Pytamy ich i wszyscy odpowiadają, że nie chcą wojny. W jednym miejscu poradzili nam, żebyśmy dalej nie jechali, bo "tam są już banderowcy". Zapytałem czy ich widzieli. Odpowiedzieli, że nie... - opowiada duchowny.

Smolar przyznaje, że na Krymie pełno jest wojsk o rozmaitych specjalizacjach. "Uczymy się z tym żyć" - dodaje.

Udostępnij

Źródło: invictory.com

Please publish modules in offcanvas position.