Wydrukuj tę stronę

Sensacyjne odkrycie historyczne: Adolf Hitler poślubił Żydówkę?

wtorek, 08 kwiecień 2014 13:59
Adolf Hitler i Eva Braun Adolf Hitler i Eva Braun fot. ziuaveche.ro

Eva Braun, partnerka, a w ostatnich godzinach życia żona dyktatora III Rzeszy, mogła być Żydówką.

Taką informację podaje w programie dokumentalnym brytyjski Kanał 4 (Channel 4).

Badaniu DNA poddano włosy ze szczotki w Berghof - alpejskiej rezydencji Hitlera, w której Braun dużo przebywała. Na szczotce widniały inicjały E.B. Przedmiot w pokoju Evy Braun znalazł oficer amerykańskiego wywiadu - Paul Baer. Jego syn, Alan, sprzedał później szczotkę handlarzowi relikwii. W końcu przedstawiciele stacji Channel 4 kupili osiem kosmyków za 2 tysiące dolarów, a następnie wysłali je międzynarodowemu zespołowi ekspertów.

Istnieją fotografie zrobione Baerowi w Berghof, a pochodzenie szczotki, według Kanału 4, zostało zweryfikowane.

Wyniki przeprowadzonej analizy wykazały genetyczne powiązania Evy Braun z Żydami aszkenazyjskimi.

Żona Hitlera urodziła się co prawda w katolickiej rodzinie. Wiadomo jednak, że w XIX wieku wielu Żydów aszkenazyjskich przeszło właśnie na tę wiarę.

Jest wysoce prawdopodobne, że Braun nie wiedziała, iż ma takie pochodzenie. Podobnie Hitler pomimo dochodzenia przeprowadzonego przez nazistów.

Aby uzyskać dodatkowe dowody, producenci programu dokumentalnego próbowali uzyskać DNA od dwóch kobiet będących potomkami rodziny Braun. Obie jednak odmówiły.

Przez lata Eva Braun była partnerką Adolfa Hitlera. Poślubiła go w końcu 29 kwietnia 1945 roku, gdy Armia Czerwona wkraczała do Berlina. Po 40 godzinach od ślubu wspólnie popełnili samobójstwo, rozgryzając kapsułki z cyjankiem. Ich ciała spalono.

Udostępnij


Źródło: Channel4.com, Huffington Post, Wikipedia

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.