Warszawa

5°C

  Akcja w Niemczech: zapłacą 30 euro każdemu, kto opuści Kościół

  Akcja w Niemczech: zapłacą 30 euro każdemu, kto opuści Kościół

  piątek, 11 kwiecień 2014 14:02
  30 euro 30 euro fot. nenaghtriathlonclub.com

  Niemieccy ateiści kuszą wierzących pieniędzmi, byleby opuścili Kościół.

  Akcja jest organizowana w Duesseldorfie. Odbędzie się 17 kwietnia, a więc w Wielki Czwartek. Każdy członek chrześcijańskich kościołów, który odpowie na wezwanie ateistów, otrzyma 30 euro.

  Przypomnijmy, że właśnie za 30, ale srebrników, Jezusa sprzedał Judasz. Ponadto, właśnie 30 euro trzeba zapłacić w miejscowym urzędzie za procedurę oficjalnego opuszczenia szeregów danego kościoła.

  Akcja ma odbyć się pod hasłem "Kicaj na wolność", co stanowi próbę przedstawienia Świąt Wielkanocnych jako "zajęczego święta" i ma związek z przekonaniem ateistów, że religia jest narkotykiem, od którego należy się uwolnić.

  Od 4 do 10 kwietnia, ateiści przeprowadzili ponadto akcję "7 dni szczęśliwej imprezy bez Boga" i wyświetlali krytykujące religię filmy. Na witrynie sklepowej organizacji umieszczono hasło: "Jesteśmy szczęśliwi bez Boga. Połowa mieszkańców Duesseldorfa to niewierzący".

  Miejscowe media uznają działania ateistów za prowokację.

  Według statystyk, do kościołów protestanckiego lub katolickiego należy łącznie 52 proc. mieszkańców Duesseldorfu. W mieście znajdują się również wspólnoty prawosławne, muzułmańskie, buddyjskie, żydowskie i inne.

  Według danych z 2007 roku, tylko 6 proc. mieszkanców Duesseldorfu nie należy do żadnej wspólnoty religijnej.

  Udostępnij


  Źródło: sedmitza.ru

   

  Dodaj komentarz

  Please publish modules in offcanvas position.