Wydrukuj tę stronę

Progejowski ksiądz nie mógł uwierzyć w gest papieża

poniedziałek, 26 maj 2014 16:08
papież Franciszek papież Franciszek

Tym aktem papież Franciszek zaskoczył wielu katolików. To zwiastun zmian w doktrynie?

papież Franciszek całuje rękę ks. de PaolisaPapież ucałował rękę 93-letniego księdza, homoseksualnego aktywisty Michele de Paolisa i koncelebrował z nim mszę w Domu św. Marty w Watykanie.

Po mszy ksiądz sprezentował Franciszkowi drewniany kielich mszalny, patenę i swoją najnowszą książkę "Drogi Don Michele - pytania do niewygodnego księdza".

W poprzedniej książce ten duchowny, współzałożyciel progejowskiej organizacji Agedo Foggia, napisał: "homoseksualna miłość to dar od Boga nie mniej niż heteroseksualna". Odrzucił także twierdzenie, że homoseksualiści nie powinni współżyć seksualnie.

"Musimy być cierpliwi wobec naszego matczynego Kościoła. Jego stosunek do homoseksualistów się zmieni" - zaznaczył w swoim dziele ksiądz.

o. de Paolis koncelebruje mszę przy papieżuAkt ucałowania ręki ks. de Paolisa przez Franciszka lewicowa gazeta "L'immediato" nazwała gestem "pokory wielkiego człowieka".

Na Facebooku duchowny napisał, że poprosił papieża o audiencję razem z organizacją "Społeczność Emaus", która pomaga ubogim i osobom cierpiącym na AIDS. Nie mógł uwierzyć jednak w to, co na miejscu uczynił Franciszek.

"Wtedy (ku mojemu zdumieniu) ucałował moją rękę! Objąłem go i płakałem" - stwierdził ks. de Paolis.

Udostępnij

Źródło: Life Site News