Chrześcijanie podziękowali prezydentowi Białorusi - Alaksandrowi Łukaszence

Reklama

Chrześcijanie podziękowali prezydentowi Białorusi - Alaksandrowi Łukaszence

wtorek, 10 czerwiec 2014 16:09
Alaksandr Łukaszenka Alaksandr Łukaszenka

Światowa Rada Chrześcijan (WChS) podziękowała prezydentowi Białorusi za poparcie dla chrześcijańskich wartości.

Przewodniczący WChS, Igor Nikitin, w liście do Alaksandra Łukaszenki napisał, że obecnie ważniejsze niż kiedykolwiek jest zajmowanie stanowiska w sprawie problemów dotyczących wartości ludzkich i chrześcijańskich. Według niego, szczególnie cenne są takie wypowiedzi ze strony głowy państwa.

"Jeżeli utracimy chrześcijańskie wartości, to stracimy wszystko" - zaznacza Nikitin i cytuje słowa Łukaszenki: "Trzeba bronić  chrześcijańskich wartości za wszelką cenę".

Podczas niedawnego spotkania z uczestnikami Europejskiego Forum Katolików i Prawosławnych (EPKF) prezydent Białorusi oświadczył, że "dziś jak nigdy dotąd powinniśmy być w jedności, ponieważ wykonywane jest uderzenie w to, co najważniejsze, to, co zawsze nas jednoczyło i kształciło. Uderzenie jest wymierzone w fundament, na którym budujemy swoje życie - chrześcijańskie wartości".

Światowa Rada Chrześcijan posiadająca członków w 25 państwach stwierdza, że we współczesnej Europie i w ogóle na świecie państwa słowiańskie, a w pierwszej kolejności Rosja, Białoruś i Ukraina idą w pierwszym rzędzie w walce o chrześcijańskie wartości w czasie, gdy chrześcijańska Europa poddaje się moralnemu rozkładowi.

WChS oświadczyła, że będzie popierać prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenkę w działaniach na rzecz chrześcijańskich wartości.

Udostępnij

Źródło: invictory.com

Please publish modules in offcanvas position.