Zacytowano słowa papieża o nawracaniu ewangelicznych chrześcijan na katolicyzm

Reklama

Zacytowano słowa papieża o nawracaniu ewangelicznych chrześcijan na katolicyzm

sobota, 19 lipiec 2014 08:36
papież Franciszek papież Franciszek fot. Facebook

Papież Franciszek przeprosi protestantów - wynika z relacji Briana Stillera.

Stiller to ambasador Światowego Aliansu Ewangelicznego. Z Franciszkiem spotkał się w czerwcu. Swoje wrażenia i wypowiedzi papieża z tego spotkania opisał na swoim blogu 10 dni temu.

"Papież opowiedział mi niezwykłą historię. W poprzednich latach zaprzyjaźnił się z włoskim pastorem. Dowiedział się, że ten pastor wraz kościołem czuli siłę i obecność Kościoła katolickiego, który blokował ich dążenie do wzrostu i świadczenia. Franciszek postanowił więc odwiedzić ten kościół i przeprosić za trudności, jakie spotkały tę wspólnotę" - pisze Stiller.

Podczas lunchu zapytał papieża o jego podejście do ewangelizacji.

"Uśmiechnął się, wiedząc, co mam na myśli i skomentował to słowami: "nie interesuje mnie nawracanie ewangelicznych chrześcijan na katolicyzm. Chcę, żeby ludzie znaleźli Jezusa we własnej społeczności. Jest wiele doktryn, co do których nigdy się nie zgodzimy. Myślmy raczej o okazywaniu miłości Jezusa" - miał powiedzieć papież.

Stiller opisuje dalszy przebieg rozmowy:

"Rozmawialiśmy o tym, jak w naszej różnorodności możemy znaleźć jedność i siłę. Potem mówiliśmy o tym, jak zajmować się globalnymi problemami, takimi jak wolność religijna, sprawiedliwość i inne sprawy".

Przypomnijmy, że papież Franciszek spotkał się ostatnio z ewangelicznymi kaznodziejami, między innymi z Kennethem Copelandem i Joelem Osteenem.

Przeczytasz o tym TUTAJ i TUTAJ

26 lipca odwiedzi natomiast włoskiego pastora Giovanniego Traettino, o czym informowaliśmy TUTAJ

Udostępnij
 

Opracowanie: ChnNews.pl
Źródło: dispatchesfrombrian.com

Please publish modules in offcanvas position.