Warszawa

4°C

  Papież gościł wolną sudańską chrześcijankę

  Papież gościł wolną sudańską chrześcijankę

  piątek, 25 lipiec 2014 20:51
  Meriam Ibrahim i papież Franciszek Meriam Ibrahim i papież Franciszek fot. L'Osservatore Romano via RNS

  Historia prześladowanej Sudanki Meriam Ibrahim wydawała się nie mieć końca, ale zakończyła się szczęśliwie.

  Ibrahim, która przed dwoma miesiącami urodziła dziecko w więzieniu, przyleciała do Rzymu dzięki wysiłkom włoskiego rządu.

  Towarzyszy jej mąż, Daniel Wani, a także dwójka dzieci.

  W Domu św. Marty w Watykanie spotkała się z papieżem. Franciszek podziękował jej, że była odważna i lojalna wobec wiary chrześcijańskiej, mimo że w Sudanie groziła jej egzekucja.

  Według rzecznika Watykanu, o. Federico Lombardiego, spotkanie miało stanowić "gest wsparcia dla wszystkich cierpiących za wiarę, zmagających się z trudnościami i ograniczeniami".

  Przypomnijmy, że 27-latka była skazana na śmierć za przejście z islamu na chrześcijaństwo oraz karę chłosty za cudzołóstwo.

  Podstawą do orzeczenia sądu było jej małżeństwo z chrześcijaninem, nieważne z punktu widzenia islamskiego prawa stosowanego w Sudanie. Głosi ono, że muzułmanka nie może poślubić wyznawcy innej religii.

  Kobieta nie wyrzekła się wiary w Jezusa, choć dano jej taką możliwość. Tłumaczyła przed sądem, że została wychowana w chrześcijańskiej wierze zgodnie z religią matki. Muzułmaninem jest jedynie jej ojciec.

  Sudanka w momencie wydania wyroku była w 8. miesiącu ciąży. Córeczkę Mayę, swoje drugie dziecko, urodziła, odbywając karę pozbawienia wolności.

  Sąd pod międzynarodową presją zdecydował o jej uwolnieniu. Kobieta wraz z rodziną przez pewien czas pozostawała jednak nadal w Sudanie, ponieważ miejscowe władze nie uznawały jej dokumentów wydanych przez Sudan Południowy.

  Ostatecznie sprawa została załatwiona pomyślnie. Oczekuje się, że razem z rodziną Meriam Ibrahim poleci do Stanów Zjednoczonych. Jej mąż ma amerykańskie obywatelstwo.

  Poniżej wideo ze spotkania Sudanki i jej rodziny z papieżem Franciszkiem.

  Udostępnij

  Źródło: Charisma News

  Please publish modules in offcanvas position.