Wydrukuj tę stronę

Media: papież Franciszek celem zamachu terrorystycznego

wtorek, 02 wrzesień 2014 05:10
Media: papież Franciszek celem zamachu terrorystycznego

Włoska gazeta Il Tempo, powołując się na izraelskie źródła, informuje o możliwym zamachu na papieża.

Według tych doniesień, zwierzchnik Kościoła katolickiego znalazł się na celowniku bojowników Państwa Islamskiego, którzy walczą w Iraku i Syrii.

Miało tak się stać dlatego, że uznają go oni za "największego przedstawiciela religii chrześcijańskich i osobę niosącą fałszywą prawdę".

Watykan, przynajmniej oficjalnie, nie daje wiary tym informacjom.

- To nic poważnego. W Watykanie nie ma w związku z tym zaniepokojenia. Ta informacja nie ma podstaw - powiedział rzecznik Watykanu - o. Federico Lombardi.

Europejskie państwa zagrożenie terrorystyczne ze strony Państwa Islamskiego traktują poważnie. Stopień alertu antyterrorystycznego podniosły Włochy i Wielka Brytania, pomimo braku konkretnych danych na temat ewentualnych planowanych zamachów.

Zagrożenie dotyczy także Stanów Zjednoczonych. Islamiści nienawidzą Ameryki od dawna. Teraz mają jednak dodatkowy powód - amerykańskie lotnictwo bombarduje ich pozycje w Iraku.

Ofensywa islamistów na Bliskim Wschodzie stała się powodem ucieczki setek tysięcy członków mniejszości religijnych, w szczególności chrześcijan i wyznawców synkretycznej religii - jazydów. Państwo Islamskie cechuje się wyjątkową brutalnością wobec ludzi, których uznaje za niewiernych.

Czytaj także: Kolejne bestialstwa w Iraku. Dziecko przecięte na pół. Watykańscy oficjele poparli akcję militarną

oraz:

Oto jak indoktrynowane są dzieci islamistów (WIDEO)

Udostępnij

Opracowanie: ChnNews.pl Źródło: CBS

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.