Parlament Europejski zaprosił papieża Franciszka i... Conchitę Wurst

Reklama

Parlament Europejski zaprosił papieża Franciszka i... Conchitę Wurst

niedziela, 14 wrzesień 2014 12:24
Parlament Europejski Parlament Europejski fot. ifreepress.com

Być może europosłowie starają się znów pokazać, że stawiają na różnorodność.

Najpierw, 11 września, poinformowano, że papież Franciszek przyjął zaproszenie od szefa Parlamentu Europejskiego Martina Schulza. Przemówienie wygłosi w Strasburgu 25 listopada. Będzie to druga wizyta zwierzchnika Kościoła katolickiego w historii Parlamentu Europejskiego. Jako pierwszy gościł w nim Jan Paweł II, który wygłosił przemówienie na tym forum 11 października 1988 roku.

Przed dwoma dniami podano z kolei, że 8 października z koncertem przed budynkiem Europarlamentu wystąpi austriacki transwestyta i zwycięzca konkursu Eurowizji - Conchita Wurst. Austriak został zaproszony przez pięciu europosłów z pięciu różnych frakcji w PE. Według eurodeputowanej Ulrike Lunacek, występ ma być częścią kampanii antydyskryminacyjnej.

- Ten wspaniały sygnał otwartości i przeciwdziałania dyskryminacji, jaki Europa dała Conchicie Wurst swoimi głosami, musi być odzwierciedlony w kształtowaniu społeczeństwa i ram prawnych, które pozwolą każdemu żyć i kochać bez lęku - powiedziała Ulrika Lunacek, która również zaprosiła transwestytę.

Conchita Wurst czyli tak naprawdę Thomas Neuwirth w ostatnich miesiącach wystąpił na licznych imprezach wspierających ruch LGBT.

A więc najpierw Conchita Wurst, a później papież Franciszek? Trzeba przyznać, że to dość osobliwe zestawienie... 

Udostępnij

Źródło: onet.pl, Al Arabiya

Please publish modules in offcanvas position.