Premier Ukrainy, Arsenij Jaceniuk, odwołał się do Biblii. Oto co powiedział

Premier Ukrainy, Arsenij Jaceniuk, odwołał się do Biblii. Oto co powiedział

poniedziałek, 15 wrzesień 2014 13:34
Arsenij Jaceniuk - premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk - premier Ukrainy fot. kmu.gov.ua

Najpierw Petro Poroszenko, a teraz Arsenij Jaceniuk. Obaj odnieśli się do Pisma Świętego.

Premier Ukrainy podczas odbywającej się w Kijowie konferencji "YES" poświęconej europejskiej strategii oświadczył, że wyłącznie członkostwo w NATO może uchronić Ukrainę przed rosyjską agresją.

Jaceniuk przyznał, że zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszyscy członkowie Sojuszu są gotowi na przyjęcie Ukrainy w jego szeregi, ale...

- W krótkoterminowej perspektywie NATO nie jest gotowe przyjąć Ukrainę, ale w Biblii napisano, że jeśli kołaczesz do drzwi, to ci otworzą. Dlatego postanowiliśmy do tych drzwi pukać - powiedział szef ukraińskiego rządu.

Wcześniej Petro Poroszenko odwołał się do Pisma Świętego podczas rozmowy z prezydentem Białorusi - Alaksandrem Łukaszenką. Spotkanie odbyło się pod koniec sierpnia w Mińsku.

Prezydent Ukrainy powiedział wówczas:

"Mam szczerą nadzieję, że rezultatem naszego spotkania będzie pokój. W Biblii jest napisane: "błogosławieni pokój czyniący". Dlatego jeśli nam i naszym partnerom uda się osiągnąć porozumienie, które pozwoli przynieść pokój na ziemię Ukrainy, to będzie to znaczące wydarzenie w naszych stosunkach dwustronnych".

Udostępnij

Opracowanie: ChnNews.pl Na podstawie: ukrinform.ua

Please publish modules in offcanvas position.