Warszawa

2°C

  Władimir Putin największym autorytetem moralnym dla Rosjan

  Władimir Putin największym autorytetem moralnym dla Rosjan

  czwartek, 25 wrzesień 2014 09:44
  Władimir Putin Władimir Putin

  Władimir Putin jest wśród Rosjan nie tylko popularny. Jest dla nich także autorytetem moralnym.

  Prezydent cieszy się największym uznaniem Rosjan w tej dziedzinie spośród znanych ludzi. Świadczą o tym wyniki badania Fundacji Opinia Publiczna (FOM).

  Socjolodzy poddali ankiecie 1,5 tys. mieszkańców Rosji. Spośród nich 36 proc. wskazało właśnie na Putina jako na moralny autorytet. Na kolejnych pozycjach z dużą stratą uplasowali się: minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow (6 proc.) i minister obrony - Siergiej Szojgu - 5 proc.

  Następne lokaty przypadły: Władimirowi Żyrinowskiemu z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (4 proc.), premierowi Dmitrijowi Miedwiediewowi i reżyserowi Nikicie Michałkowowi (po 3 proc.). Oprócz nich na liście znaleźli się między innymi: patriarcha rosyjskiego Kościoła prawosławnego Cyryl, były premier Jewgienij Primakow i szef Republiki Czeczeńskiej - Ramzan Kadyrow.

  84 proc. badanych przyznało, że ludzie potrzebują autorytetów moralnych.

  Wyniki ankiety z jednej strony nie dziwią, ponieważ Władimir Putin cieszy się nadal wysokim poparciem w rosyjskim społeczeństwie. Z drugiej strony niektórzy mogą uznać je za zaskakujące między innymi w związku z zaangażowaniem Kremla w konflikt na Ukrainie czy rozwodem Putina z żoną Ludmiłą.

  Udostępnij

  Opracowanie: ChnNews.pl

  Źródło: Itar-Tass

  Please publish modules in offcanvas position.