Papież Franciszek skomentował niebezpieczeństwo zamachu na jego życie

Reklama

Papież Franciszek skomentował niebezpieczeństwo zamachu na jego życie

czwartek, 12 marzec 2015 17:02
papież Franciszek papież Franciszek fot. CNS

Papież odniósł się do zagrożenia ze strony terrorystów.

Fakt zagrożenia dla Watykanu i papieża ze strony islamistów potwierdził ostatnio główny inspektor watykańskiej policji - Domenico Giani. Dodał jednak, że nie wiadomo mu o żadnych konkretnych planach terrorystów.

- Są nie tylko groźby ze strony Państwa Islamskiego, ale i zagrożenie działaniem jednostek, co jest groźniejsze, bo nieprzewidywalne - stwierdził.

Islamscy radykałowie z Państwa Islamskiego uważają, że papież niesie "fałszywą prawdę".

Sam Franciszek oświadczył tymczasem, że zaakceptował możliwość, że może zostać zabity, ale, jak mówi, poprosił o coś Boga w tym kontekście.

- Życie jest w rękach Boga. Powiedziałem Panu: "zaopiekuj się mną. Ale jeśli Twoją wolą jest, bym umarł albo coś mi się stało, to proszę Cię tylko o jedno - żeby to nie bolało. Bo jestem strasznym mięczakiem, jeśli chodzi o fizyczny ból - oznajmił papież w wywiadzie dla argentyńskiego "La Carcova News".

Wcześniej podawano, że były już podejmowane próby zamachu na Franciszka.

Według doniesień, w styczniu istniała możliwość zamachu bombowego na papieża podczas jego pielgrzymki w stolicy Filipin - Manili. Spisek miał zostać udaremniony przez tamtejszą armię. Tym informacjom zaprzeczył Watykan. Jednak były dowódca sił specjalnych, Getulio Napeñas, zeznał, że policja rzeczywiście otrzymała informację, iż dżihadystyczna organizacja Jemaah Islamiya planowała odpalenie ładunku w pobliżu papieskiego konwoju.

Zagrożenie czyha na Franciszka także we Włoszech. Tamtejsi śledczy ostrzegali już przed planami mafii, by zabić papieża.

Czytaj także: Papież Franciszek: jestem grzesznikiem jak każdy

Źródło: Daily Mail

Informacja dla portali internetowych:

Kopiowanie całości artykułu niedozwolone. Przy użyciu większości tekstu wymagana informacja: "Pełna treść artykułu TUTAJ" (obowiązkowe podlinkowanie artykułu). W razie wykorzystania pojedynczych fragmentów, prosimy o wzmiankę o źródle (jak podaje portal chnnews.pl...)

Reklama

 

Please publish modules in offcanvas position.