Wydrukuj tę stronę

Ostrzeżenie od papieża Franciszka w sprawie imigrantów

poniedziałek, 14 wrzesień 2015 16:37
papież Franciszek papież Franciszek fot. CNS

Papież Franciszek nie tylko apeluje o przyjmowanie uchodźców. Teraz z jego ust płynie również inne przesłanie w ich sprawie.

W wywiadzie udzielonym portugalskiej katolickiej stacji radiowej Renascenca Franciszek stwierdził, że razem z falą uchodźców do Europy mogą napłynąć także terroryści, w tym z Państwa Islamskiego.

- To prawda, dziś warunki bezpieczeństwa terytorialnego nie są takie, jak w innych okresach migracji. Faktem jest, że w odległości zaledwie 400 kilometrów od Sycylii działa niesamowicie okrutna organizacja terrorystyczna. Rzeczywiście istnieje więc niebezpieczeństwo infiltracji - powiedział papież.

Zapytany o to czy Rzym mógłby stać się celem zamachu terrorystycznego, Franciszek odparł:

"Tak, nikt nie powiedział, że Rzym jest odporny na takie zagrożenie. Można jednak podjąć kroki na rzecz bezpieczeństwa".

Jednocześnie zaznaczył, że "jeśli przyjedzie uchodźca, to niezależnie od wszelkich środków bezpieczeństwa, musimy go przyjąć, bo takie jest przykazanie z Biblii".

Papież ponowił swoje wezwanie do katolickich parafii i instytucji, by przyjmowały rodziny uchodźców i ujawnił, że Watykan wybrał już dwie rodziny, które ma przyjąć.

Zobacz także: Zwierzchnicy polskich Kościołów ewangelicznych wydali oświadczenie ws. stosunku do imigrantów

Reklama

Źródło: Catholic Herald, Al-Arabiya

Chcesz więcej informacji od ChnNews.pl?

 

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.