Wydrukuj tę stronę

Ostry list polskiego biskupa do szefa PE Martina Schulza. - Stracił Pan okazję, żeby...

czwartek, 07 styczeń 2016 17:28
od lewej: Wiesław Mering i Martin Schulz od lewej: Wiesław Mering i Martin Schulz

Włocławski biskup Wiesław Mering skierował parę mocnych słów do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

Jego list ma związek ze słowami Martina Schulza o tym, że ostatnie wydarzenia w Polsce "mają charakter zamachu stanu".

Przypomnijmy, że pomimo zapewnień polskiego rządu, że w naszym kraju nie dzieje się nic niepokojącego, szef PE nie wycofał się ze swojej wypowiedzi.

Biskup Mering napisał teraz do niego:

"Z wielkim zdumieniem i oburzeniem przeczytałem Pańską opinię o “zamachu stanu” w Polsce.   Naprawdę znam mój Kraj lepiej niż Pan: żyję w mojej Ojczyźnie już 70 lat; zapewniam Pana, że wybory Pana Prezydenta i nowego Rządu w Polsce nie są dowodem braku demokracji. Wybory ukazały, że większość zwykłych obywateli mojego kraju chce zmiany.

Problem w tym, że ci, którzy mieli dotąd władzę, na tej decyzji tracą; nie chcą się zatem poddać werdyktowi wyborów i wykorzystują dla swoich interesów także Parlament Europejski.

Parlament, pod Pańskim kierownictwem, zajęty jest na pewno bardzo ważnymi sprawami, m.in. długością płomienia świec i ilością wody w spłuczce. Nie ma dziś w Brukseli polityków wysokiej klasy, czyli ludzi poszukujących dobra wspólnego społeczeństw tworzących Unię Europejską. Poprawność polityczna idąca w parze z małostkowością nie sprzyja mądrości. Szkoda, że – jak to kiedyś mówił pan Chirac – także “Pan stracił okazję, by siedzieć cicho”.   Wiem, że nie zmieni Pan swego stanowiska i Polaków nie przeprosi. Trzeba wielkości, by uznać swój błąd.   Dlatego w “zimowe święta” (tak przecież nazywacie Boże Narodzenie) życzę Panu rozwagi, mądrości i wyobraźni."

Zobacz także: Polski strongman, protestant: trwa wojna rozpętana przez lewactwo. Cel - zniszczenie chrześcijaństwa

Źródło listu: Kuria Włocławska

Napisz tu...
znakow zostalo.
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy.