Warszawa

5°C

  "Europa, jaką znamy, przestanie istnieć" - tak uważa poważny kandydat na papieża

  "Europa, jaką znamy, przestanie istnieć" - tak uważa poważny kandydat na papieża

  sobota, 09 marzec 2013 14:03
  kard. Peter Turkson kard. Peter Turkson fot. ghananewslink.com

  Peter Turkson, jeden z faworytów konklawe, ostrzega przez ekspansją islamu w Europie.

  "W najbliższych latach, Europa, jaką znamy, przestanie istnieć (...) Za 39 lat Francja będzie republiką islamską" - te słowa padły w filmie "Muzułmańska demografia" zaprezentowanym przez Turksona na synodzie z udziałem 262 biskupów w październiku 2012 roku.

  Film zaprezentowany przez kardynała nie jest nowy - w serwisie YouTube można go oglądać od czterech lat. Od tamtego czasu odtworzono go miliony razy.

  Kardynał Peter Turkson nie jest osamotniony w swojej opinii. Wtóruje mu inny kandydat na papieża - arcybiskup Mediolanu Angelo Scola, który powiedział:

  "Czy tego chcemy, czy nie, za kilkadziesiąt lat w Europie będą dwie dominujące religie. Na to spotkanie trzeba się przygotować".

  Muzułmanie stanowią dziś około 6 proc. populacji Europy, jednak w najbardziej "muzułmańskich" miastach Starego Kontynentu odsetek ten dochodzi nawet do 25 procent.

  Na proporcje takie składa się nie tylko fala imigrantów z krajów arabskich, lecz również niski poziom dzietności rodowitych Europejczyków. W rodzinach muzułmańskich dzieci rodzi się zdecydowanie więcej. Zwykle liczba dzieci rodzonych przez muzułmanki jest większa o od 30 do nawet 90 procent.  Opracowanie: ChnNews.pl
  Źródło: Wirtualna Polska

  Dodaj komentarz

  Please publish modules in offcanvas position.