"Europa, jaką znamy, przestanie istnieć" - tak uważa poważny kandydat na papieża

Reklama

"Europa, jaką znamy, przestanie istnieć" - tak uważa poważny kandydat na papieża

sobota, 09 marzec 2013 14:03
kard. Peter Turkson kard. Peter Turkson fot. ghananewslink.com

Peter Turkson, jeden z faworytów konklawe, ostrzega przez ekspansją islamu w Europie.

"W najbliższych latach, Europa, jaką znamy, przestanie istnieć (...) Za 39 lat Francja będzie republiką islamską" - te słowa padły w filmie "Muzułmańska demografia" zaprezentowanym przez Turksona na synodzie z udziałem 262 biskupów w październiku 2012 roku.

Film zaprezentowany przez kardynała nie jest nowy - w serwisie YouTube można go oglądać od czterech lat. Od tamtego czasu odtworzono go miliony razy.

Kardynał Peter Turkson nie jest osamotniony w swojej opinii. Wtóruje mu inny kandydat na papieża - arcybiskup Mediolanu Angelo Scola, który powiedział:

"Czy tego chcemy, czy nie, za kilkadziesiąt lat w Europie będą dwie dominujące religie. Na to spotkanie trzeba się przygotować".

Muzułmanie stanowią dziś około 6 proc. populacji Europy, jednak w najbardziej "muzułmańskich" miastach Starego Kontynentu odsetek ten dochodzi nawet do 25 procent.

Na proporcje takie składa się nie tylko fala imigrantów z krajów arabskich, lecz również niski poziom dzietności rodowitych Europejczyków. W rodzinach muzułmańskich dzieci rodzi się zdecydowanie więcej. Zwykle liczba dzieci rodzonych przez muzułmanki jest większa o od 30 do nawet 90 procent.Opracowanie: ChnNews.pl
Źródło: Wirtualna Polska

Please publish modules in offcanvas position.