Wydrukuj tę stronę

Ewangeliczny lider zapytał Franciszka czy wszystkie drogi prowadzą do Boga. Oto odpowiedź

sobota, 11 czerwiec 2016 18:16
papież Franciszek papież Franciszek fot. CNS

- Spotkanie trwało kilka godzin. Dali nam możliwość zadawania pytań - mówi Mike Bickle, dyrektor chrześcijańskiej organizacji IHOP z Kansas City w USA.

Oprócz niego w prywatnym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Watykanie wzięło udział kilkudziesięciu innych protestanckich liderów z USA i Europy.

Według Bickle'a, miało ono na celu zaangażowanie się w dialog w sprawie poglądów Franciszka na temat Jezusa i chrześcijaństwa.

- Spotkanie było bardzo ciepłe i osobiste. Zapytałem go o jego poglądy, jeśli chodzi o poważny błąd i zwiedzenie uniwersalizmu, zgodnie z którym "wszystkie drogi prowadzą do Boga", a inne religie do zbawienia bez przyjęcia łaski Bożej, która przychodzi tylko przez Jezusa. Zapewnił mnie, że wierzy, że Jezus jest jedyną drogą do zbawienia - relacjonuje Bickle.

Później jeszcze raz zadał papieżowi pytanie o to czy Jezus jest jedyną drogą do zbawienia.

Jak mówi, Franciszek "bardzo mocno" zgodził się, że Chrystus jest Zbawicielem świata. Podkreślił także swoją miłość do Jezusa i Pisma Świętego.

Podczas spotkania poruszono również kwestię uznawanych za kontrowersyjne wypowiedzi papieża o tym, że muzułmanie i członkowie innych religii są "dziećmi Boga".

Bickle otrzymał zapewnienie, że Franciszek odnosił się w tej kwestii do wszystkich ludzi jako dzieci Stwórcy i dzieci Adama (pierwszego człowieka, red.), a nie "dzieci odkupienia".

- Wskazano mi na werset z Ewangelii Mateusza 5,44, w którym czytamy, że Ojciec daje słońce i deszcz sprawiedliwym i niesprawiedliwym - tłumaczy Bickle.

I dodaje:

- Papież jest niezadowolony z poglądów części katolickich przywódców, którzy nie szanują i nie cenią wiary protestantów. Uważa, że bliska relacja z Jezusem jest jedyną nadzieją dla narodów - powiedział lider International House of Prayer.

Bickle już wcześniej podejmował działania na rzecz ekumenizmu z katolikami. W 2015 roku współorganizował konferencję "Onething 2015 Catholic Ecumenical Track".

- Jeżeli kochasz Jezusa i Słowo Boże, to idziesz z nami w tym samym kierunku - tłumaczył na opublikowanym w Internecie zaproszeniu, które można obejrzeć poniżej.

Uwaga. Artykuły na portalu ChnNews.pl mają charakter informacyjny i nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji.

Zobacz także: Tomasz Terlikowski o tym czy katolicy i protestanci mogą wspólnie świętować Reformację

Źródło: Charisma News

Reklama

Napisz tu...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.